MUDr. Ester Točíková: Nové skúsenosti s infúznou terapiou vysokodávkovaným vitamínom C na Slovensku

(Admin Zzz.sk) #1

Rozhovor s neurologičkou MUDr. Ester Točíkovou na tému Nové skúsenosti s infúznou terapiou vysokodávkovaným vitamínom C na Slovensku

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13547-mudr-ester-tocikova-nove-skusenosti-s-infuznou-terapiou-vysokodavkovanym-vitaminom-c-na-slovensku

(Rastislav Grega) #2

Dobrý deň, mama má zhubný nádor na prsníku, liečili ju rôznymi chemoterapiami, ožarovaním, ale po troch rokoch len konštatovali, že už má metastázy aj na pečeni a kostiach. Viete mi prosím poradiť, kde by som mohol pre ňu ešte niečo skúsiť zabezpečiť (mám na mysli, kde by nám pomohli s aplikáciou infúzie vitamínu C). V onkologickej poradni, kde mama chodí jej povedali, že oni takúto liečbu neaplikujú, že to je … Prosím Vás pomôžte nám. Moja adresa je Grega Rastislav, Hrašovík 121, 04442 Rozhanovce, t. č. 0908 740135

(Miriam) #3

Ahoj Rastislav, neviem či si čítal ten článok celý, ale je tam aj názov zdravotníckeho centra, tu je na nich link http://www.zzz.sk/?zariadenie=hippokrates treba čítať článok celý. S pozdravom, Miriam

(Peter) #4

Nie je pravda, že z dávky 1g sa vstrebe len 50%. Vstrebávanie je individuálne, bežne človek vstrebe od 2g vyššie a v stave choroby človek bežne vstrebe aj 50-násobok svojej bežnej spotreby. Pri niektorých ochoreniach, napr. mononukleóze, človek ústne vstrebe až do 200g denne, v častých menších dávkach. Viac info o vitamíne C v rôznych ochoreniach nájdete tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

(Viktor Toth) #5

Dobrý ďeň.
C-vitaminová inf. terápia je hradená zdravotnóu poisťovňou,
alebo hradí pacient?
A keď áno tak o akú čiastku sa jedná?
Za odpoveď Vám ďakujem. Viktor.

(liva50) #6

Práve dnes som vybrala tretiu infúznu terapiu vitamínom C a tiež si sľubujem zlepšenie zdravotného stavu (neuropatia, diabetes, alergie, intolerancie, artróza, gastro problémy atď. ) mám pred sebou ešte tri infúzia a budem Vás informovať o akomkoľvek zlepšení, pretože si myslím, že by mala laická verejnosť poznať aj túto možnosť liečby.
Je pravda, že je veľmi drahá totiž 25, 23€ za 1 Vit. C a 5-7 eur za podanie infúzie skutočne drahé najmä ak potrebujete vybrať min 4-6 infúzií, alebo aj viac.
Som z Košíc a poradím Vám kde Vám podajú infúziu bez problémov.

(Gabriela Maklariova) #7

Dobry den! Mohla by som vediet presne kde to je v KOsiciach? Dakujem za odpoved. Gabriela

(Magdaléna) #8

Valika, môžem doporučiť infúz. liečbu v rovnakej kvalite za nižšiu cenu ako 25 e. z nemecka, info na 0903616264.

(liva50) #9

Dobrý deň
infúzne podávanie c-vitamínu vám bez ťažkostí podajú na Pro care Košice na KVP pri Lidli

prajem veľa zdravia

(liva50) #10

Napíšte mi prosím na mail liva50@gmail.com

(Darina) #11

Chcem sa spýtať tých, ktorí tu liečbu už podstupili, ake su reakcie po podaní infuzie… a ake dávky beriete, nakolko moj otec ma nador v hlave pankreasu s mts v pečeni lekar mu odporučil davku 1, 5g / kg hmotnosti… dnes ide na prvu davku… dakujem

(Ladislav) #12

Magdalena viete zohnat infuziu z Nemecka? Otec akurat prechadza terapiou a je to dost narocne financne (15g intraverozne do zily 60€). Vraj v Nemecku stoji jedna okolo 10€, ak viete na koho by som sa mohol obratit budem rad.

(ellice) #13

Zabezpečím originálny infúzny c-vitamín 7, 5mg za nižšiu cenu ako v lekárni

ellice@azet.sk

(Martin) #14

Nastasie mojej mamine sme popri chemoterapii, aplikovali aj infuzny vitamic C Injektopas 7, 5g v pravidelnych davkach 4x do tyzdna po 15gramov (2kusy) , a veľmi veľmi jej to pomohlo. Aj teraz ho mamine davame, ale uz v mensich davkach. Tento Vitamin C sme si zohnali, a ak by mal niekto zaujem, mozem Vam ho tiez dodat. 1ks / 15eur. Viac info: vitaminikC@gmail.com

(murar jan) #15

Dobri den ch cem sa spitat manzelka ma kronovu chorobu kolko stoji liecba a ako dlho moze trvat

(Anna Savková) #16

Vážená pani Magdaléna, prosím Vás poraďte ako
zohnať infúz. liečbu c-vitamínu z Nemecka.
A kto ju môže podať ?
Ďakujem

(miriam) #17

Dobry den, ponukam po osobnej skusenosti infuzny vitamin C v neobmedzenom mnozstve za cenu 12, 5€ za ks a nad 40 ks po 12€ za ks. Blizsie info v maily.

(Vitamin C injektopas) #18

Dobry den. Chcela by som sa spytat na vitamin c injektopas. Som onkologicky pacient a momentalne platim u lekara za infuziu s podanim 26eur. Chcela by som sa spytat o aky typ vitaminu c ide ktory ponukate za uvedenu cenu. Dakujem. S pozdravom Monika

(Vitamin C injektopas) #19

Prosim piste na moj email. patiandmami@hotmail.com
Dakujem… Monika

(Martin) #20

My nakupujeme infúzny vitamín C vo väčšom počte, pre svoju osobnú potrebu a aj pre známych. Ak by mal niekto záujem Infúzny roztok kyseliny askorbovej / Injektopas 7, 5g. Cena je 1Ks / 14, 90Eur.
Mail: vitaminikc@gmail.com