Myom na maternici

Zdravim, citala som rozne prispevky o myomoch na maternici, priznaky a problemy a som z toho trochu zmatena. Ja nemam ziadne priznaky, ked mi ho objavili, mala som 24 rokov, menstruaciu mam nepravidelnu, skor nekrvacam ako casto a silno, myom je dost velky cca. 5-6 cm. Navstivila som viacerych lekarov na Slov. a v UK a kazdy mi dava ine protichodne informacie, jeden ma posiela na operaciu, druhy najskor deti (lebo este nemam ziadne) a dalsi, ze to nic nie je a netreba s tym nic robit. Uz 5 rokov sa snazim otehotniet, marne. Moze to byt myom, ale aj nie. Operacia moze dopadnut dobre, ale moze dojst aj poskodeniu maternice, tak neviem ist na operaciu alebo este cakat? Ma niekto podobne skusenosti alebo nejake rady? Dakujem.

Ahoj mimamia, dnes som bola u gyn. a vysetrenim zistil, ze mam 5 cm myom. Som z toho hotova, zobral vzorku na cytologiu a musim cakat na vysledky asi mesiac. Neviem ako to vydrzim. Potom odporuca operaciu. Velmi sa bojim. Ako si na tom ty? Ides na operaciu? Vdaka za odpoved.

Co tak embolizacia myomu, minimalny zasah, precitaj si na internete.

Ddanuska, vzorky na cytologiu sa beru najcastejsie z krcka maternice ako prevencia alebo ak ma lekar podozrenie na ochorenie a myom mas na krcku maternice? Alebo v inej casti, kde sa vlastne bez chirurgickeho zasahu nedostane na beznej ambulancii. Mozno su to 2 odlisne veci - cytologia ako prevencia a myom v inej casti maternice. Ak myomy nerastu a nerobia problemy, da sa nimi roky zit. Operuju sa v pripade, ze sposobuju krvacanie, bolesti apod. Mam aj myom aspon 6-8 rokov, , aj 2x rocne mi robia cytologiu / preventive / vzhladom na rakovinu v rodine a som v pohode a na operaciu sa nechystam. Robi ti myom problem? Nie vzdy a nie kazdy sa operuje, konzultuj popripade aj inde. Hlavu hore, nemusi to byt tak zle ako to vnimas. Strach a stres ztazuje liecbu, pokus sa mysliet na pekne veci, rob to, co ta bavi a tesi a porad sa aj v inej ambulancii - na inom mieste a pokus sa nemysliet len na tento problem, ale na nieco, po com tuzis a co este v zivote ine chces. Dopraj si pekne zazitky a radost. Rozhodnutie o operacii je na tebe, nazory lekarov sa odlisuju a ja viem, ze pokial nebudem mat s myomom bolesti, krvacanie dlhodobe, tak na operaciu nepojdem. Zvaz sama, co chces. V niektorych mestach su aj gynekologicky - homeopaticky. Hlavne neklesaj na dusi. r.