Na aké preventívne prehliadky máte bezplatný nárok?

Som po konizácii krčka maternice_marec2009_. Tento mesiac som bola na gynekologickej preventívnej prehliadke. Na čo mám nárok prosím?

Reagujem na narok poistenie, preventivne prehliadky,ja sam osobne nesuhlasim že každy pacient ma narok raz za dva až tri roky,nedavno som bol na preventivne prehliadky,a prave som dostal zapal pluc!! ako vidite je to dôkaz! Nie je to spravne a navštivit urologa raz za tri roky je to smiešne,mali byt každy rok,(ja ako muž velmi dobre viem ako môže citit,najmä prostata ked je v chladku),ale vratme, nielen to,ale aj všetky prehliadky,by mali byt každy rok,ak u zubara sa chodi každy rok a prečo nie aj to ostatne?? Kto ta nutil chodit každy rok ku zubara??

Dnes 16. 07. 2010 som bol v BA-DNV na prev. prehliadke chrupu spojenej s dentálnou hygienou, ktorá má byť v rámci prev. prehliadky hradená zdravotnou poisťovňou, na moje prekvapenie za päť minút práce, si lekár vypýtal 54 euro, ostal som, ako postrelený, nezmohol som sa na odpor a zaplatil som. Nedá sa to inak nazvať, len ako zderstvo.

Martin a má tvoj zubár vôbec uzatvorené zmluvy s poisťovňami? Iba tým, že nie, si viem vysvetliť tú sumu. Pouč sa a nabudúce sa povypytuj… keď si neotvoríš ústa, nedozvieš sa nič, tak to je.

  1. Nechápem! Pretože ak mám poisťovňou garantované, že je niečo bezplatne, tak neviem, prečo by som mal za to platiť ešte raz, lebo už raz som poisťovni za to zaplatil svojim zdravotným odvodom. 2. Chápem, že čím drahší UZ, tým kvalitnejšie vyšetrenie. Ale malý špecializovaný stroj dá rovnako kvalitné výstupy. Gynekológ určite nepotrebuje dopplera, prípadne iné vymoženosti drahých UZ so všetranným využitím.

Nieco podobne som zazila aj ja v Martine u lekarky, ktora ma vraj zmluvu so VZP, chdim previdelne na preventivnu prehliadku ale za 2 min. vraj odstanenie zub. kamena si vypytala 40 euro, pytala som si cennik, najskor sa rozculila (vraj co to od nej chcem) a potom zdovodnila to tak, ze poistovna jej aj tak nic nezaplati, kde su potom nase zdravotne odvody?

Ja som dnes chcela ist na preventivnu prehliadku a sestricka ma ani nepustila dnu k doktorke.Ppytala sa ma, ze kvoli comu idem, ked nestacilo, ze kvoli prevencii, tak som jej vysvetlila, ze planujem tehotenstvo a chcem vediet ci som v poriadku, u gynekologa som na prehliadke bola, ale nebral mi krv. Na poslednej prehliadke u vseobecneho som bola pred rokom kvoli zdrav. preukazu. Gynekolg mi povedal, ze mam ist k obvodnej na preventivnu, ci nie som chudokrvna. Musim si od neho vyziadat papier, aby ma vysetrili, alebo aj tak to nepomoze? Poslala ma domov, ze staci, ze som bola u gynekologa.

Omyl, ak to má byť pre pacienta bezplatné, je bezpredmetná argumentácia výberu poplatku cenníkom nového prístroja.
Ak platby od poisťovní často nepokryjú ani lízing zariadenia, to je už vecou komunikácie zmluvného partnera-lekára / ambulancie, a poisťovne.
A teda Váš postoj je nesprávny a zavádzajúci, požadovanie úhrady za daný úkon, ktorý má byť bezplatný, za protizákonný bez ohľadu nato, či je v danej situácii a ambulancii zákrok rentabilný alebo nie.

Dobry den,
chcem sa opytat, kto ma podobnu skusenost so svojim lekarom…
Dnes som bola na odber krvi k preventivke u vseobecneho lekara, ktory mi povedal, ze je obmedzeny limit v vseob. poistovni, ze mi moze v ramci preventivy zakruzkovat len 4 veci pri odbere krvi, (co ma razne soklo) tak je raz za dva roky preventiva, tak ako moze vyzerat vysetrenie krvi na vsetko mozne od cukru… po cholesterol? a odvadzam do zdr. poistovne a na toto mam narok? nie je to smiesne? A este vseobecny lekar, aby si vykazal body, tak mi dal vymeny listok na
gyndu. Ja som mu povedala, ze som bola zaciatkom leta a prisli mi vysledky v
poriadku, lekar trva na tom, lebo musim ist na vysetrenie, druhe vysetrenie na gynde sa uz plati a plus sprava pre lekara dalsich 15 eur… lebo mi vseobecny lekar nespravi preventivku (ktora u neho vyzera, ze mi sesyricka zmera krvny tlak, opyta sa ci som v poriadku, povie vysledok krvi a mozno pozrie do hrdla)… a tak sa pytam moze sa mi lekar vyhrazat, ze mi nespravi preventivku, ked nepojdem do piatka na opat vysetrenie na gyndu?
Dakujem tomu kto mi vie poradit… ( planujem ist k doktorke, aby mi len napisala, ze mam vsetko v poriadku, ale ked mi to odmietne, ze potrebujem dalsie vysetrenie ked som v poriadku)…
Anna