Na liečbu závislosti od nikotínu existuje nový liek

(Admin Zzz.sk) #1

Nová a vraj najúčinnejšia liečba v boji proti závislosti od nikotínu je už aj na Slovensku v podobe nového lieku obsahujúceho účinnú látku vareniklín. Liek chválila vlani Európska únia (EÚ).

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2302-na-liecbu-zavislosti-od-nikotinu-existuje-novy-liek

(mike) #2

ako som sa nedávno dozvedel, z 50-korunovej škatuľky ide 40 korún na dane…Pre koho je to výhodné, ak fajčím? Pre každého okolo mňa, tj pre štát, pre obchodníka, pre distributéra liekov atd. Alkoholikov a narkomanov liečime bez mihnutia oka a prepláca sa im kadečo/ myslím tým pobyt v zariadení/, ale zaviesť toto pre fajčiarov, aby aspoň časť ceny lieku preplatila poisťovňa, tak nad týmto sa ešte len uvažuje? Z tohto pohľadu mi príde zavádzanie lieku na náš trh a jeho cena ako zasa pre niekoho dobrý biznis a nie snaha o pomoc fajčiarom.

(Lucia) #3

Je to pravda, až na to, že keď fajčiar ochorie napr. na rakovinu pľúc tak je jeho liečba hradená z daní a poistného. Druhá vec je, že prevencia je vždy lacnejšia ako liečba, takže by bolo rozumné prispievať tým, ktorí chcú prestať fajčiť, ako potom liečiť tých, ktorí neprestali.

(maja) #4

Súhlasím
Liek je vraj od začiatku roka na trhu, ale ešte som o ňom nepočula. Ja som si chcela kúpiť elektronickú cigaretu, ale samozrejme na Slovensku sa nedá kúpiť, iba v Čechám, to tiež nechápem.