Na slovenskom trhu je k dispozícii nová forma antibiotík v slamke

Na slovenskom trhu je k dispozícii celkom nová forma podávania antibiotík. Ide o slamku na pitie, ktorá mimoriadne zjednodušuje podávanie lieku. Je určená všetkým pacientom, teda nie iba deťom, ale aj dospelým či geriatrickým pacientomToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1649-na-slovenskom-trhu-je-k-dispozicii-nova-forma-antibiotik-v-slamke

moje dve deti dostali od lekarky na predpis tieto antibiotika v slamke. starsia 8.rocna dcera si tento sposob podavania liekov pochvaluje, ale mladsia 2.a pol rocna ich odmieta. Pritom vie pit zo slamkou napoje, ale pri piti lieku tento podrzala v ustach a nasledne rozhryzla aj ked som ju upozornila ze to nesmie. Nasledne nato liek vypluvala a uz ho viac nechcela. Odmieta aj ine formy liekov, vypluva vsetko aj ked jej to dam striekackou alebo lyzickou. kto mi poradi?

dieťa samo vie čo je preň dobré a čo nie, ak vám lieky vypľúva, predsa jej ich nedávajte, sú aj lepšie a účinnejšie formy liečby ako ATB a hlavne pre deti. Ak z nej nechcete mať cintlavku pri každom sopli, určite antibiotiká nepodávajte. Viem o čom hovorím, sama som si to zažila :slight_smile: