Nadmerné potenie na celom tele!

Ahojte dievčatá. Potrebujem radu. Nadmerne sa potím po celom tele. Ako keby ste na mňa vyliali kýbel vody. Doslova zo mňa tečíe. Krk, tvár, pazuchy, chrbát… doslova som mokrá. Potím sa pri chôdzi, aj keď len sedím (v izbe nie je teplo! )… proste stále. Niekoľkokrát som prekonala zápal obliečiek. Neviem či je to s tým spojené. Som už zúfalá. Neviete čím by to mohlo byť? Chystám sa k doktorovi, lebo sa to už nedá zniesť. Ďakujem za každý podnet.

Vyskusaj tento mätovy olej, uziva sa vnutorne aj na vonk. pouzitie, prijemne schladi a okrem toho ma aj vela inych pozit. ucinkov, je vhodny prave na navaly tepla pri menopauze a horm. vykyvoch: http://www.nutrimas.sk/Matovy-olej-100-100ml-v-tmavom-skle-d366.htm

Pi salviu lekarsku. zihlavu dvojlalocnu, kup vitaminy ginko biloba max, jedz vlocky atd. keby nepomohlo zajdi na endokrinologiu, kebyze je suvis so stitnou zlazou Na to je dobry jod, ale neviem, ci mas hypertryorezu alepo hypotryerozu.

Ďakujem dievčatá, už som objednaná na endokrinológiu. Uvidím čo mi tam povedia.

Prosím kto má skusenosti s výrastkami na spodnej časti nohy a tiež na päte Je to velká bolesť

Potné žľazy sa u mojej dcéry prejavujú teraz, keď má 11 rokov, dovtedy behávala po vonku a nič. Viac sa vraj bude potiť počas puberty. Inak, aby som doplnil všetky príspevky a informácie - šalvia lekárska naozaj zaberá aj mne na dlane, kúpele, pravidelnosť to chce.

K tomu čaj zo šalvie a žihľavy, tiež ďalšie tipy viz "Prasličku samotnú, ako jednu z najstarších bylín na celej planéte nepodceňujte. Nazbierate ju na mnohých horských miestach Slovenska a jej účinky proti poteniu využívajú ľudia od nepamäti. Žihľava je ďalším prírodným bojovníkom, ktorého ocenia najmä majitelia nepokosených záhrad so zákutiami, kde sa žihľave darí najviac. Kým šalviu dostanete v lekárni, alebo z vlastného pestovania, žihľava je vlastne burina, no vítaná. Má antioxidačné účinky a hoci nezmierňuje celkom potenie, pomáha docieliť čistý pot bez zápachu. Z prírodných nástrojov, ako obmedziť potenie však nemožno zabudnúť pre leto aktuálny spôsob a to odvar z čerstvých zelených listov orechovníka kráľovského. Práve v čase najlepšie júla sa strom nachádza v najčistejšej fáze, kedy aj zelené orechy samotné nachádzajú rôzne využitie. Čisté zelené listy tohto stromu dávkujte v množstve podobnom na čaj z lipového kvetu. " zdroj http://zaujimavosti.net/zdravie/ako-bojovat-proti-poteniu-znizit-potenie-zapach-tela/

Môj vlastný recept na nápoj pre pitie počas dňa:
a radím rovno - čaj studený. Nie teplý alebo horúci. Spotíte sa šalvia nešalvia. Studené šalviové čaje sú najlepšie. Odporúčam môj recept. Urobte si lúhovaný šalviový čaj do malého hrnčeka, poriadne hustý a keď sa po 15 minútach vylúhuje, vlejte ho do fľašky a dolejte studenou vodou. Toto pite celý deň namiesto ochutených vôd a minerálok, ktoré majú v sebe hnusne veľa cukru.

Síce staršia téma, ale chcem sa podeliť so skúsenosťami. Nadmerné potenie byť buď primárne, kedy sa potíš bezdôvodne, respektíve to máš dedičné a potom sekundárne, ktoré môže byť spôsobené milión rôznymi chorobami, najčastejšie diabetes, horúčky, problémy so štítnou žľazou, infekcie, lynfóm, leukémia, menopauza, neurologické ochorenie alebo ako vedľajší účinok nejakých liekov. Keď doktor tieto vylúči, tak máš primárnu hyperhidrózu. To bol aj môj prípad a teraz používam na tvár, chrbát, hrudník a pod pazuchami Electro Antiperspirant. Myslím že sa to dá použiť aj na krk s adaptérom na čelo, keby niekto potreboval…