Nafúknuté brucho i žalúdok

Dobrý večer, mám taký problém, už asi 2 týždne … doteraz som to nepoznala. Hoci jedávam malé porcie, po jedle sa mi nafúkne brucho i žalúdok. Poradíte prosím? Dík.

To môže byť strašne veľa vecí, nafukuje veľa kombinácií jedál, napr. strukoviny a to nie každého, niekoho kombinácia určitého ovocia a zeleniny, veľa ľudí nafukujú výrobky s obsahom mlieka, … môžem menovať, môžu to byť ochorenia čreva, ak sa chceš vyhnúť lekárom a nie je to akútne, skús si písať na papier čo ješ a možná spozoruješ čo to môže byť.

Mary, ďakujem za príspevok … ako som písala, mám to cca. 10 dní, ale stravujem sa stále rovnako a nikdy som to nemala.

Je možné, že sa stravuješ “príliš zdravo” - len celozrnné pečivo, veľa surovej stravy. To nemusí žalúdok dobre znášať, je tam veľa vlákniny a odpadu, s ktorým si nevie rady. Alebo máš momentálne málo pohybu, menej ako pred tými 2 týždňami. Môže to byť aj kandida, na tú by potom zabralo Oregano. Ak nechceš hneď po doktoroch, skús šetrnú stravu, všetko varené, zeleninu nie súrovú, ale hodiť na 3 minúty do vriacej vody a povariť. Žiadne strukoviny, kapustoviny, papriku, celozrnné. Ak sa to upraví, postupne budeš pridávať - napr. paradajku - 3 dni, ak nebudú problémy, pridáš salámu - 3 dni, syr… Za tie 3 dni sa ukáže, čo a či ti robí zle. Najprv by som na Tvojom mieste skúsila upraviť stravu. Ak nepomôže, potom možno Oregano, je to dosť nepríjemná kúra, aby si si nepoškodila. Potom aj protikandidivú diétu - žiadne sladkosti, biely chleba, droždie, pivo, sladké ovocie, zelenina, zemiaky… Držím palce. T.