Nahle docasny zvyseny cukor

Dobry den, mam 10 mesacnu dceru a manzelku diabeticku 1 stupna. Dcera jedneho dna chvilu omdlievala a po traseni sa prebrala a po zavolani zachranky jej zistili cukor v krvi v hodnote 14 (hoci nic sladke nezjedla), co automaticky bolo brane, ze ma cukrovku a isli do nemocnice. Stalo sa vsak to, ze do 15 min. prisli do nemocnice a cukor sa upravil na 7 a pri zatazovych testoch pocas 3 dni hospitalizacie reagovalo telicko spravne a cukor sa pohyboval medzi 4-6. Z toho sa usudilo, ze cukrovka to nie je. Bohuzial nedokazali diagnostikovat, co to teda bolo, preto sa chcem Vas spytat, ci neviete pri akych situaciach sa v krvi moze docasne zvysit cukor. Vdaka za kazdu odpoved, sme v tom trosku bezradni.

Mi nehovor, ze lekari vam k tomuto nevedeli nic povedat, aj sice lekar nie som, ale aspon tusili snad, preco by sa to stalo nie? Co vam odporucili robit, keby sa to stalo na buduce?

Ahoj, nedávno som pozerala dokument, kde bolo spomenuté, že ak človek zje v jednej dávke jedla veľa cukru alebo škrobov a tuku, môže to vyvolať problémy s cukrom. Napríklad žemlu v McDonalde v kombinácii so sladkým nápojom a zajesť zmrzlinou a kombinovať to s niečim vypraženým. Veľa tuku v krvi má zabraňovať inzulínu v jeho funkcii, lekári často tento fakt ignorujú, dietou, kde sa vylúčia nevhodné kombinácie jedál môže cukrovkár žiť bez inzulínu, ale je to náročné. Jedná sa o cukrovku typu II. Cukrovkári typu 1 si nevedia inzulín vyrábať sami, ale mali by pocítiť zlepšenie tiež, stačí obmedziť príjem cukrov na ovocie a minimalizovať príjem tuku. To isté platí pre škroby (zemiaky, ryža, pečivo… len to zapne niekedy až o 2 hodiny neskôr, ale ten istý problém a to isté riešenie, nepremastiť to a nekombinovať s tukom. ) Najlepšie dlhodobo nech príjem kalórií z tuku je pod 10-15% z celkového počtu kalórii jedla. Mlieko vynechať úplne.