Náhrada čokolády - sladkostí

Dobrý deň, mám taký problém, som závislá na čokoláde a chcem chudnúť, ale rada by som si dopriala raz za čas nejakú “zdravú” sladkosť - viem, že to nie je možné úplne zaškatuľkovať, ale sladkosti predávané na Slovensku sú väčšinou veľké… nstvo. Poraďte mi, hlavne ak sa tomu niekto venujete, čím viete oklamať mozog.

Skúšala som špaldové tyčinky, sézamové tyčinky, ale to sú tiež iba “na oko” zdravé potraviny, jedno je bez popisu postupu, takže nikto nevie, ako to bolo vyrobené (pre mňa nedôverihodné) a druhé je zlepenec sézamových zrniek a nejakého sirupu s cukrom, tiež nie ideál zdravej výživy, snažím sa dosiahnúť maximálny príjem zdravej stravy, som vegán, vysadila som mäso, mliečne výrobky, akékoľvek vyprážané, ale rada by som okrem ovocia našla nejakú sladkosť, ktorou by som vedela oklamať mozog a byť tak úplne spokojná.

Ďakujem za dobré tipy, dnes som vyskúšala “živú čokoládu” od Lifefood - čokoláda z nepraženého kakaa, 80% kakao BIO a neviem čo všetko spracované za studena do teploty 42 stupňov C, ale chutilo to nie moc ako čokoláda, moc som sa pre to nenadchla veru.

Miroslava, dnes som dostala info na www.update.sk, v roznych mestach su predajne a popisuju moznosti chudnutia aj so sladkostami, ktore vyrabaju aj dovoz stravy, ak niekto vazne chce schudnut. Uvidite, ci vas to oslovi, nie je to najlacnejsie, avsak mozno to bude aj pre vas. Rita Svihranova

Nie je zdravá sladkosť, treba len obmedziť množstvo ako také, nič čo je zdravé zo začiatku človeku moc nechutí, ale ak sa preorientujete na zdravú stravu, tak Vám začnú zdravé veci chutiť viac a nezdravé menej, ale dlho to trvá a človek musí byť trpezlivý.