Náhradná manžeta - tlakomer

Pri meraní krvného tlaku tlakomerom je vraj dôležité, aby manžeta (rukáv) okolo ruky, ktorý je súčasťou tlakomeru bol správnej veľkosti, môj je príliš malý, ruku v oblasti bicepsu mám obvodom 39 cm a manžetu tlakomera iba do 30 cm, pri meraní tlaku sa mi často rozopína a namerá iný tlak alebo ukáže Err.

Rád by som kúpil náhradnú manžetu, alebo zistil, či môžem predĺžiť tú moju dolepením suchého zipsu za ten existujúci. Moje obavy sú, či bude potom naďalej merať tlakomer správne. Nerozumiem fyzike za meraním tlaku, chcem aby meranie bolo presné, je to jedno, ako bude rukáv zapnutý, pokiaľ bude zapnutý pevne? Môžem si dokúpiť napríklad rukáv z iného tlakomeru, ak budú konektory pasovať? Omron predáva náhradné manžety, Topcom nie. Ďakujem za Vaše skúsenosti, Pepe.

Ahoj Pepe, ja mám TOPCOM BPM Arm 5100 WHO, kúpil som ho v NAY elektre, tam mi nevedeli predať väčšiu manžetu, tak som písal dovozcovi, ten mi odpísal negatívne, jeho odpoveď bola pre mňa sklamaním.

Vyriešili sme to tak, že som nalepil pásik suchého zipsu na manžetu tak, aby sa to dalo zapnúť a bolo to v pohode.

Konzultoval som to s lekárom aj s človekom, čo s tlakomermi pracuje a predáva ich, vraj sa meranie nezmení, dokonca si môžeš kúpiť rukáv z iného tlakomeru, ktorý má väčšiu manžetu, ale to sa predraží.

Pre tých, čo majú väčší biceps odporúčam toto najprv odskúšať, nie len pre tučných ľudí ale aj pre chlapov, ktorí chodia do posilňovne, ja mám Adult cuff 22-30 cm, čo bola samo o sebe blbosť kúpiť, keďže môj biceps má 38 cm, ale samo-lepiaci suchý zips to všetko vyriešil.

omron tlakomerz su najlepsie. urcite sa da aj manzeta kuput. napr. tu myslim ze najdete> https://www.ortoshop.sk/kategoria/tlakomery:omron/

oplati sa to tam? tiez by sa nam zisiel jeden doma

tlakomer nie je na skodu mat doma :wink:

Aj su nejako, ze lepsie znacky? Ze ktore sa oplati skor kupit?

my mame z lidla a v pohod meria :slight_smile: