Náplň práce sestry, aké práva má rodina?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, čo všetko je náplňou práce sestry. Moja mama bola hospitalizovaná v jednej nemenovanej regionálnej nemocnici (nebudem menovať, aby jej sestry náhodou ešte nerobili zle). Najprv nás lekár k nej ani nechcel pustiť, nemáme žiadné informácie čo sa deje, nakoľko mám podozrenie, že niečo zatajujú, skúšal som kontaktovať nadriadených, ale tam je len sekretárka a vraj mám prísť neskôr, riaditeľ je mimo kancelárie. Keď už nás pustlili k mame, sestra nám vynadala, že čo sa na ňu pozeráme, že si ju máme umyť, vraj rodina nemá pacientov len navštevovať a odkladať v nemocnici, ale sa aj o nich starať. Namiesto toho, aby nás usmernila, tak s nami komunikovala zvýšeným hlasom a to Vám poviem, že s umytím mamy problém nemáme, ale nevieme čo s ňou je, ona nevie tiež, moc ci nepamätá a nikto jej nič nepovedal, ani čo s ňou robili. Na chrbte dole sme jej našli začínajúce dekubity. Môžeme ju z tejto nemocnice zobrať preč - čo s ňou, bude doma v bezpečí? Ak potrebuje nemocničnú starostlivosť a nestačí jej domáca, ako to mám zistiť? Ako to urobiť, aby jej tam tá elita alebo skrôr “ješita” viac neuškodila? Čo je vlastne náplň práce sestry okrem toho, aby nechali pacientov smädných vo vlastných výkaloch a ak veľkodušne povolia návštevu, tak jej nadávajú? Ja som ich videl (zvyšné tri) s kávou pokope sedieť v ich miestnosti pri vchodových dverách, pritom mamina suseda pacientka mala tácku s jedlom priloženu pri posteli a kŕmili sme ju my, doslova mi pripadalo, že sa na to spoliehali. Ak mám pravdu povedať, toto čo som videl sa ma dotklo, nezmenilo sa nič za 30 rokov, keď bol môj dedo v nemocnici, len vtedy sme primárovi dávali 500 korún a flašku pri každej vizite, teraz sa ale doba zmenila a také niečo ma ani nenapadne, ale čo mám robiť? Pripadá mi to ako zo starého filmu a dúfam, že nikdy takto ležať nebudem musieť. Extrémna neochota sestier ma núti spytovať sa, za čo chcú viac peňazí a vyššie platy? Lekári takisto, lebo tí im šefujú a majú si sestry ustrážiť, ale nikoho tam nebolo.

Podeľte sa o svoje skúsenosti, ako ste urobili poriadky v nemocnici, predpokladám, že to čo píšem nie je ojedinelé. Kam sa sťažovať, ako si zaznamenať dôkazy čo najskôr a aké, kto to bude posudzovať, či ste niekto s nemocnicou išli aj do súdneho sporu, … Tu ide o život mojej mamy, pre mňa ide o všetko.

Dobry vecer, ak mozem nieco, to co pisete je smutne, nemalo by to tak byt, no bohuzial mate tuto skusenost a urcite nie ste sam, tiez som bola v nemocnici so svojim dietatom, viem aka je realita, avsak sama som zdravotna sestra, takze viem aka je jej pracovna a moralna napln, nechcem ich, nas ani zastavat a ani kritizovat, ale verte mi, ze tych 500 korun a flase sa po sestry ani z daleka nedostali, kazdy v tomto state na vsetko z vysoka s… , urcite ste sa stretli z neochotnou napr. predavackou, postarkou, uradnickou, o sudnictve tiez skoda hovorit, atd., atd., a ak mozem k tomu zvysovaniu platov, neviem ci to sledujete, ale dobre nas o… prepacte za vyrazy, osobne po 18 rokoch toto povolanie zavesim na kliniec, pretoze z toho naseho statu je mi zle, naozaj neviem kam spejeme.

Do nemocnice ležať ešte len idem, ale bol som na predop. vyšetrení a teraz ku tomu patrí aj Rtg., na tom som bol v Novákoch, musím povedať, že ten prístup sestričiek bol strašný, tam nie ste nič, možno číslo, tam sa oprite, nedýchajte a medzi tým si oni klebetia, úplný nezáujem, nedal by som im ani euro naviac pri tomto chovaní, je to ich povolanie, ktoré si vybrali, tak by sa mohli aspoň snažiť.