Narkoza

Viete niekto poradit, po akom case môze byt vykonana znova operacia v celkovej narkoze? Cize, aky casovy odstup by mal byt medzi dvoma operaciami, ktore budu v celkovej anesteze?

Hoc aj na druhy den.

No, to si nemyslim …

Tak potom argumentuj, co v tom brani …

Dokonca ak si to zdravotny stav pacienta vyzaduje, tak nie je vylucene znova ho uspat aj par hodin po predchadzajucom operacnom vykone.

Ahojte, vela ludi preslo komplikovanymi chorobami, ci nehodami. Mnohi museli byt operovani viackrat po sebe, ked to ich stav vyzadoval a ziju dodnes. Je to urcite zataz pre organizmus, ale v stave nudze sa s tymto vie telo vysporiadat.

Ano, to viem … samozrejme, ked ide o zivot, tak OK, ale ja mam planovanu operaciu teraz 12.12. a chcela som len vediet, kedy by som mohla ist na dalsiu v niecom inom. Tak, aby organizmus velmi netrpel. Co si myslite? Mesiac by stacil? Dakujem

Ťažko povedať, každý organizmus je iný a ináč reaguje na narkózu. Ja som mala odstup päť mesiacov a nebolo to OK. Ty sama vieš najlepšie, aký máš imunitný systém. Lebo jedno s druhým súvisí.

Organizmus trpi tak ci tak. Je to tazke povedat, ze ked pojdes o tolko, alebo o tolko, tak to bude urcite ok. Samozrejme sa o tom musis v prvom rade poradit s anesteziologom. Narkotika nie je ako napr. rontgenove ziarenie, ze sa v tele kumuluje, preto nie je vhodne podstupit vela RTG casto za sebou. Narkotikum sa vyluci z organizmu dychanim a oblickami. Ono by bolo vhodne kombinovat sposob anestezie - ak je to mozne a mas operaciu v malej panve, pripadne na dolnych koncatinach, tak sa da vykon vykonat v epiduralnej anestezii. Drzim palec :wink: