Narkoza

(Martina) #1

Viete niekto poradit, po akom case môze byt vykonana znova operacia v celkovej narkoze? Cize, aky casovy odstup by mal byt medzi dvoma operaciami, ktore budu v celkovej anesteze?

(kamarátka) #2

Hoc aj na druhy den.

(Martina) #3

No, to si nemyslim …

(kamarátka) #4

Tak potom argumentuj, co v tom brani …

(kamarátka) #5

Dokonca ak si to zdravotny stav pacienta vyzaduje, tak nie je vylucene znova ho uspat aj par hodin po predchadzajucom operacnom vykone.

(alina (32)) #6

Ahojte, vela ludi preslo komplikovanymi chorobami, ci nehodami. Mnohi museli byt operovani viackrat po sebe, ked to ich stav vyzadoval a ziju dodnes. Je to urcite zataz pre organizmus, ale v stave nudze sa s tymto vie telo vysporiadat.

(Martina) #7

Ano, to viem … samozrejme, ked ide o zivot, tak OK, ale ja mam planovanu operaciu teraz 12.12. a chcela som len vediet, kedy by som mohla ist na dalsiu v niecom inom. Tak, aby organizmus velmi netrpel. Co si myslite? Mesiac by stacil? Dakujem

(nika) #8

Ťažko povedať, každý organizmus je iný a ináč reaguje na narkózu. Ja som mala odstup päť mesiacov a nebolo to OK. Ty sama vieš najlepšie, aký máš imunitný systém. Lebo jedno s druhým súvisí.

(kamarátka) #9

Organizmus trpi tak ci tak. Je to tazke povedat, ze ked pojdes o tolko, alebo o tolko, tak to bude urcite ok. Samozrejme sa o tom musis v prvom rade poradit s anesteziologom. Narkotika nie je ako napr. rontgenove ziarenie, ze sa v tele kumuluje, preto nie je vhodne podstupit vela RTG casto za sebou. Narkotikum sa vyluci z organizmu dychanim a oblickami. Ono by bolo vhodne kombinovat sposob anestezie - ak je to mozne a mas operaciu v malej panve, pripadne na dolnych koncatinach, tak sa da vykon vykonat v epiduralnej anestezii. Drzim palec :wink: