Národná transfúzna služba vyzýva k darovaniu krvi

Národná transfúzna služba (NTS) vyzýva verejnosť k darovaniu krvi, pretože kvôli zníženiu počtu darcov kleslo aj množstvo tejto vzácnej tekutiny potrebnej na zabezpečenie operačných výkonov a liečbu krvnými prípravkami.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2602-narodna-transfuzna-sluzba-vyzyva-k-darovaniu-krvi

…keď čítam články o tom , aká je krv dôležitá a koľko je jej málo, dostávam strašnú zlosť.V zime som prehovorila v práci 8 ľudí, aby sme išli darovať krv, pretože som mala kamarátku chorú na rakovinu.Viem, že som jej tým nemohla pomôcť, ale chcela som niečo urobiť.Ani ja a tuším ani moji kolegovia predtým nedarovali krv, boli by sme prvodarcovia, keby nás v nemocnici neboli odbyli tým, že teraz krv nepotrebujú…Kamarátka zomrela, krv sme nedarovali a vo mne ostala zlosť , aké zdravotnícke zariadenia máme v našej republike.

chcel som isť darovať krv v Rimavskej Sobote, ale poslali ma domov, že moju krvnú skupinu nepotrebujú!!!

No mne osobne sa nikdy nestalo, že by ma odmietli. Skôr som sa stretla s vďakou a ochotou personálu.

povedal by som, že každý vie, čo prekonal, aké ochorenia, či je teda zdravý, alebo má niečo za sebou, teda treba rozmýšľať aj nad tým, že človek ktorý tú krv dostane je vo vážnom stave, aby sme namiesto pomoci nepoškodili, nie je to sranda, zodpovednosť je aj tak na ľuďoch, oni vedia najlepšie čo všetko prekonali.

môžem darovať krv s diag…difuzna struma, chromicka autoim.thyreoitida.
4X som bola darovat a piaty mi odmietli urobit odber kvôli diag.