Narušené črevné prostredie upravia probiotiká

Črevná hnačka či užívanie antibiotík môže byť hlavným dôvodom narušenia črevného prostredia, ktoré môže znížiť výskyt užitočných probiotických baktérií a tým oslabiť schopnosť organizmu brániť sa voči parazitom. “Nepriaznivú situáciu je možné vyvažovať najmä užívaním probiotík,” uviedol pre TASR gastroenterológ Ladislav Kužela



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4347-narusene-crevne-prostredie-upravia-probiotika

Až 50% pokles výskytu v dovolenkových destináciách? Tak to je myslím veľmi pekný výsledok. Niektorí by sa mali nad tým zamyslieť a začať užívať probiotiká. Minule som sa rozhodla a začala probiotiká používať aj vo forme tabletiek a som s nimi maximálne spokojná. Dcére som ich tiež kúpila Biopron Forte a aj ona má na to veľmi pozitívne reakcie a aj sama hovorí, že sa posledné dni cíti omnoho lepšie a už ju tak nenafukuje ako donedávna. Takže probiotiká majú veľmi kladný vplyv, teraz to už vieme :slight_smile:

Mňa to teda vôbec neprekvapuje. Karolína chytila hnačku na dovolenke. Bohužiaľ sme nemali žiadne ani banány ani horkú čokoládu, tak sme šikovno dali taktiež probiotiká. Nasadili sme probiotické kvapky od Valosunu a ráno utekali do obchodu. Našťastie to prešlo, ale z druhej strany je to úplne strašné, nikdy jednoducho nevieš, čo ťa na dovolenke chytí a je lepšie mať probiotiká pri sebe. Zvlášť v dovolenkových destináciách by som jedlo nepodceňovala a aj domácu si vzala, lenže malým deťom sa také nesmie dávať.

Mne vždy pomáhajú laktobacily swiss imunit, tiež je to druh probiotík a keď mám podráždený žalúdok si ich nasadím, rýchlo pomáhajú

suhlasim, mne pomahaju zakazdym klasicke laktobacily swiss imunit, kedze mlieko ma zahlienuje a jogurty nemam rada laktobacily su super nahrada