Následky ochorení mozgu sa v porovnaní s minulosťou veľmi nezmenili

Dnes je možné vzniku mnohých ochorení mozgu zabrániť, je možné zmierniť ich priebeh, ale pokiaľ ide o následky a priebeh vážnych mozgových príhod, v porovnaní s minulosťou sa pri ochoreniach mozgu až tak veľa nezmenilo



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6803-nasledky-ochoreni-mozgu-sa-v-porovnani-s-minulostou-velmi-nezmenili

Dobry den, chcem sa opytat, ci CT vysetrenim sa da odhalit aj mozny pasovy opar v mozgu. Uz siesty den mam bolesti v lavom zahlavy ale, na lavom uchu som pred rokmi mala pasovy opar a teraz po 4 dnoch bolesti v hlave / take silne striekanie do hlavy ani sa dotknut nemozem - s intervalmi / ma zacala boliet usnica aj cervene horuce to mam, ci to nemoze suvisiet s tou bolestou hlavy. Presne ako ked som mala pasovy opar. Dakujem za odpoved. Bibiana

Prosim o radu. Mam brata, ked mal 6 rokov, zacal mavat epilepsiu. Po case asi v 10 rokoch ho zacala silno boliet hlava, prestal dobre vidiet, maval obrazce, zvacsovali, zmensovali sa mu veci a zintenzivneli zachvaty. Bol v nemocnici, robili mu lumbalku 2 krat, ocne pozadie, EEG, CT, EMG a zistili, ze ma viac bielej teda hyperaktivnu bielu hmotu v mozgu. Nador to nebol. Bol na infuziach pomaly to ustupilo, ale zostalo mu zhorsene periferne videnie. Mal pokoj teraz ma 30 a vratilo sa to. K tomu aj slabe vypadky pamate, bol na infuziach po tyzdni ho ale pustili pre nedostatok miesta. Mam ho strasne rada, som jeho sestra, potrebujem poradit, ak by ste bol taky laskavy. Este totis neni OK, boli ho hlava aj ked miernejsie ako pred nastupom do nemocnice, no videnie sa zhorsilo, uz nevidi ani do predu a je taky slabsi, co robit, neni dolieceny a v nemocnici sa k nam nie najlepsie spravali, primar nam ani nezodvihol telefon, aby nam to aspon vysvetlil. Bere Magne, tegretol, Keppru a neviem ci na to este daco existuje, bojim sa o neho. Dakujem.