Nátierka Notella z lieskových orieškov


(Admin Zzz.sk) #1

Čo potrebujeme (450 g hotovej nátierky): ¾ šálky nepražených mandlí ¾ šálky nepražených lieskovcov ½ šálky jemne mletého kakaového prášku ½ šálky kokosového mlieka ½ šálky kokosového cukru 1 ČL čistého vanilkového extraktu štipka soli Postup: Mandle namočte na 6 – 8 hodín. Rúru predhrejte na 180 stupňov. Namočené mandle a surové lieskovce rovnomerne rozdeľte na veľký plech na pečenie a 10 minút pečte v rúre. Z času na čas plechom potraste. Kým sú orechy ešte teplé, zabaľte ich do vlhkej kuchynskej utierky. Pošúchajte medzi dlaňami, šupky sa tak uvoľnia. (Ak ich aj trochu ostane, finálny výrobok nepokazia.)


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14084-natierka-notella-zlieskovych-orieskov

(katuska.luzna) #2

Vyskúšame doma. Máme veľmi radi nutellu ale minule som videla nejaký článok o tom, že to vlastne celé z palmového oleja a to nie je veľmi dobré. Toto je taká trošku zdravšia verzia.


(Admin Zzz.sk) #3

Ja sama mam doma dvoch milovnikov nuttely a pri priprave tohoto receptu som si povedala, ze vyskusam doma tiez :), okrem kokosoveho cukru mam doma vsetko, takze len ten dokupim a vyskusam :slight_smile:


(marita83) #4

Hm no to je zaujímavé, ešte mi nenapadlo urobiť si doma takúto zdravšiu verziu nutelly, zataľ som skúšala iba takú zo sliviek


(zdenika) #5

zo sliviek alebo z avokada viem ze sa da nutela taka domaca pripravit ale takyto recept som este nevidela ale odpisem si a vyskusam bo u nas sa na nutele dost fici