Nechajte si skontrolovať znamienka, vyšetrenie môže odhaliť melanóm

dermatológia

(Admin Zzz.sk) #1

Aj tento rok si bude môcť verejnosť nechať bezplatne skontrolovať pigmentové znamienka. Preventívne kožné vyšetrenie môže odhaliť skryté ochorenie - malígny melanóm

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/8126-nechajte-si-skontrolovat-znamienka-vysetrenie-moze-odhalit-melanom

(Jarmila Macekova) #2

Dobrý deň, kde nájdem zoznam ambulancií, ktoré sa zapoja do tohoto projektu?

(daniela blažíčková) #3

Mám záujem navštíviť 10. 5. 2010 kožnú ambulanciu na kontrolu znamienok, prosím Vás, kde v Bratislave budú robiť tieto vyšetrenia? Budú ich robiť aj v poliklinike Mýtna ul. , alebo niekde na Kramároch. Ďakujem za odpoveď.

(kukikuk) #4

Bolo by dobré pridať zoznam ambulancií, kde sa to bude vykonávať. A tiež, či sa treba dopredu objednať

(Juraj) #5

Ešte zoznam nie je hotový, väčšinou ho tu zverejnia testne pred.

(nasta) #6

Ahoj, zoznam ambulancii, ktore robia vysetrenia 10. 5. 2010 den melanomu najdete na www.sds.sk.sk Este tam nebol zaveseny, tak treba skusit pozriet neskor.

(michaela) #7

Uz to visi na www.sds-sk.sk, hned na uvodnej stranke.

(Juraj) #8

Nie je to na úvodnej stránke, musíte vybrať jazyk, ale aj tu hore ku článku to už konečne pridali.

(miro) #9

Každoročne, asi 3 roky dozadu píšem na Slov. dermatolog. spoločnosť, kedy sa v zozname objaví nejaký lekár z Trenčína, ale ani tento rok sa nestal zázrak. Nevypomohla ani vychýrená (negatívne? ) Fakultná nemocnica Trenčín. Veď na prevencii aj tak nezáleží, že?

(valika) #10

Dobrý deň,
mala by som záujem o vyšetrenie znamienka, avšak v zozname lekárov nevidím ani jedného z Rožňavy. To znamená, že títo nie sú zapojení a pacienti majú cestovať do iného mesta? Poradí niekto?

(Henrieta) #11

Kedže sa momentalne nachadzam v BA, velmi ma potešila príležitost využiť tento den a skontrolovat si znamienka, kedže ich mam ako maku. Vybrala som si Tomar spol s. r. o na Komárnickej ulici, kedže to mám najbližšie. Dvere však zatvorene a na dverach oznam, že su kapacitne obsadeni, v pripade pochybností mame navstivit kožného lekara. Z budovy 15 min nik nevyšiel, a ludia len ostali prekvapene pozerat na dvere. Toto je prísup, už ma tam neuvidia ani za nic! Fakt som netusila, že na takuto akciu sa treba dopredu objednavat. Kde sme :frowning:

(sisa:)) #12

Mam zaujem v tomto roku 2011 10. maja navstivit niektoru z ambulancii, kde sa bude toto vysetrenie znamienok robit. Dufam, ze tento rok tu budu presne vypisane tie ambulancie, kam treba ist. Bolo by dost dobre, keby sa to robilo aj v nemocniciach, ako je Ruzinov, ci Kramare. Kedy tu bude zverejneny zoznam ambulancii, viete niekto? Dakujem za odpoved.

(Maria) #13

Pridávam sa k tejto požiadavke, bolo by vhodné taký zoznam pre celé Slovensko zverejniť.

(Juraj) #14

Ono to tu je vždy tak týždeň pred akciou zverejnené, keď potvrdia účasť lekári dermatologickej spoločnosti, tak to zverejnia aj tu na Zzz. sk