Nehormonálna antikoncepcia

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti s používaním nehormonálnych antikoncepčných prostriedkov. S priateľom plánujeme mať bábätko, avšak do tej správnej chvíle sa chcem chrániť. Poznám všetky druhy antikoncepcie - prosím len o skúsenosti s nimi (okrem kondómu, prerušovanom styku, plodných-neplodných dní), hlavne s pesarom, špongiou, femidom, spermicídnymi čípkami a krémami. Ďakujem.

Ja som sa dočítala v poslednej dobe veľmi zlé veci o hormonálnej antikoncepcii, napr. http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-je-zverstvo-tvrdi-gynekolozka-pad-/spolecnost.aspx?c=A110810_143328_spolecnost_jup Chcela by som pozisťovať alternatívne formy, bojím sa o svoje zdravie. Hlavne by ma zaujímala antikoncepcia, ktorá nie len neškodí, ale zmierňuje menštruačné bolesti.

Kondómy to istia, v tom množstve, v akom sú vyrábané, tak sú asi cenovo najdostupnejšie, dajú sa kúpiť všade, aj na dovolenke, sú spoľahlivé a dá sa na ne zvyknúť. Dnes sa dajú už objednať aj cez internet, niektorí predajcovia dokonca zaručujú anonymitu a diskrétnosť (na balík nedajú svoje logo a pečiatku) a ani poštár nevie, čo je obsahom balenia.

Baby ahojte, pribrala som z hak 10kg, som z toho velmi nestastna tak hladam nejaku nehormonalnu len neviem ktorym smerom sa mam uchylit, co z tych vsetkych nehormonalnych antik. je najspolahlivejsie? : /

ja som tiez mala taketo problemy preto som si zacala merat plodne a neplodne dni :)

to si ako prosim ta merias? na zistenie si musis meriat bazalnu teplotu nie?