Nemecký dermatológ varuje pred návštevou solárií

Za nebezpečné zahrávanie si s vlastným zdravím a životom označuje dermatológ Rüdiger Greinert časté návštevy solárií, ktorým v západných krajinách momentálne holdujú mladí ľudia bez rozdielu pohlavia



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/237-nemecky-dermatolog-varuje-pred-navstevou-solarii

zo solárným opalovanim by mali ľudia zaobchádzať rozumne. hovorím to ako aj bývala pracovníčka v soláriu. nielenže trpí vaša pokožko ale môžte dosiahnuť aj to že si privoláte choroby nielen kože ale aj iných orgánov. preto na to upozorňujem lebo opalovaním som získala infekčnú chorobu. a teraz sa s tým veľmi trápim. považujte môj príspevok ako aj varovanie a dobrú radu
spozdravom lívia

Dobrý večer Lívia,
zaujala ma vaša reakcia, ja som začala navštevovať solárium len nedávno, bola som asi 4 krát zatiaľ, a ešte asi 5 aplikácií plánujem, bo idem na ples, používam aj špeciálne prípravky, ktoré v soláriu ponúkaju na ochranu pokožky. Chcela by som sa spýtať, či aj v takom prípade je riziko tak veľké, nechcela som v tom pokračovať, no dosť sa mi zlepšil aj stav môjho akné, odkedy tam chodím, a odporúčali mi v soláriu potom aj naďalej pokračovať 2 krát do týždňa kvôli zdravotnému stavu mojej pleti.kožná s tým veľmi nesúhlasí kvôli znamienkam a tak a samozrejme názor odborníka mi je prednejší, nerozumiem dobre ako môžem chytiť infekčnú chorobu v soláriu, môže to byť nedostatočnou hygienou boxov…
s pozdravom Natália