Nemocnice zatiaľ hromadné výpovede nehlásia

Nemocnice zatiaľ hromadné výpovede nehlásia, lekári svoj odchod naďalej zvažujúToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10801-nemocnice-zatial-hromadne-vypovede-nehlasia

Dalo sa čakať, že veľké reči o výpovediach budú iba na papieri. Slovenskí lekári sedia na dobre platených teplých miestečkách a nechce sa im odísť - kam by išli? Nič iné nevedia robiť a kto by chcel takých zamestnancov, čo sa vedia iba sťaťovať, nie sú ochotní sa vzdelávať, sú úplatní a ešte k tomu nevedia poriadne jazyky. Pracovná náplň je pre nich úplne niečo iné, ako by pacient očakával - aj v štátnych nemocniciach si chodia do práce kedy chcú - kde inde by im také arogantné správanie tolerovali?

Ja mám zarobím 1200 eur mesačne, vyskoká škola, 15 rokov praxe a keby som pracoval s takým odporom, s akým sa stretávam u niektorých lekárov, tak by ma vyhodili snáď ešte v rovnaký deň.

Dúfam, že väčšina lekárov, čo toto číta sa nahnevá a povie si, toto sa mňa netýka - len aby sa takých dalo aspoň na jednej ruke napočítať.