Nemocničné nákazy, ako je to naozaj?

Zdravím vás, práve som dočítal článok http://www.zzz.sk/?clanok=9485 kde sa tvrdí, že slovenské nemocnice nepriznávajú nozokomiálne nákazy. Zaujímalo by ma z praxe, či je to naschvál, aby sa chránili alebo si vylepšovali štatistiky, alebo sú naši lekári takí nechopní resp. nevšímaví, že si to ani nevšimnú, že niekoho nakazili.

Keď píšu, že v niektorých vyspelých krajinách až 8 percent hospitalizovaných pacientov sa nakazí infekciou, ako je to u nás, dajte vedieť, ak robíte v nemocnici, alebo ak ste aj vy boli nakazení.

Ja nič nesledujem, len by som chcel vedieť, či sa to u nás nesleduje pre meno nemocnice, alebo si primári neplnia svoje povinnosti, alebo to ani nezistia.

No ja mám napríklad v sebe nemocničnú baktériu a neležala som v nemocnici. Lekarka sa čuduje, že ako je to možné? Možno tým, že som mala zubára v nemocnici, alebo že som zopár vyšetrení absolvovala v nemocnici, momentálne sa snažíme infekciu / baktériu zlikvidovať ATB, ale nejak to na 100% nezmizlo, uvidíme pred sviatkami ma čaká kontrolný odber.

Ako je to naozaj nechci vedieť.