Nemôžem zaspať

Pozdravujem, už asi týždeň mám problém so spánkom. Prestal som piť a fajčiť naraz po 10 rokoch, ale nedá sa mi zaspať večer. Máte niekto skúsenosti? Koľko to bude trvať alebo čo iné ako lieky na spanie zaberie? Je to na nevydržanie, aj som unavený, ale keď si ľahnem, tak nezaspím. Zo začiatku ako som prestal, tak mi ešte aj búšilo srdce, teraz je to už v pohode, len nie a nie zaspať.

Tak dufam, ze si predsa len zaspal. Ako vidno pisal si svoje sos o 1,20. Tabletky na spanie neber, je to navykove. Mozno niektore nie su, ale to treba ist k lekarovi. Ked si prestal fajcit, tak nezacni zasa drogovat! Moja skusenost, ake som ja mala abstinencne priznaky: Prestala som fajcit po 20 rokoch, po operacii zlcnika. Najprv to bolo lahke, asi tak prvy tyzden, ale potom som sa dostala po operacii do normalneho stavu, narkoza a analgetika, co som dostala v nemocnici, zanechali ucinok. Prisla som domov a ked som strcila nos do tej mojej izby, kde som si sama dovolila fajcit, hned som sa videla s cigaretou v ruke. Bola som neoblomna, nezacala som fajcit, mala som novu lasku, to bola pre mna tiez inspiracia. Nervovy system bol dotovany hormonom stastia, nebolo to tazke. Musim vsak priznat, pocas dna som mala niekedy triasku, nie ze by mi bola zima, iba take vnutorne trasenie za den tak jedenkrat asi 5 minut. No a v noci som sa niekedy prebudila, a s prelaknutim som sa spytovala sama seba, fajcila si? Tento stav trval tak 2 - 3 tyzdne. A potom bol pokoj. Nezacala som znovu fajcit, oducila som sa definitivne.

Moja rada: Najdi si pocas dna cas na minimalne 1 hodinu sportovej aktivity zodpovedajucej Tvojmu veku. A samozrejme - nova laska. Alebo poriadne oprasit tu staru. Dokazes to, ked som to ja slaba zena dokazala!

Ahoj, tak fajcit ani pit som nezacal, uz som v cisty vyse rok a pol, ale spat sa mi neda stale. Predstav si, ze za celu dobu od kedy som pisal ten prvy prispevok, som spal poriadne mozna 3 krat, je to na nervy, moja vseobecna lekarka ma mi zobrala krv, kazala mi zvysit pohybovu aktivitu, tak som zacal behat, ale ani tak nic, zaspim najlepsie ked sa prezeriem, ale to nie je riesenie, potom mi je zle zasa rano a ked si lahnem, tak mi zblunka kyselina zo zaludka do pazeraka, okrem toho, ze to nie je prijemne a smrdi mi potom z ust a mam cudny pocit na jazyku, tak este je to vraj aj nebezpecne, lebo kyselina moze sposobit rakovinu pazeraka, ale co s tym spankom? Kavu ani caj uz nepijem, skusil som byt vegetarian, vsetky diety sveta, …

Bohuzial bol si zavisly na nikotine. Ak to nejde inak, tak prechodne potrebujes najskor na skludnenie pred zaspatim nejake anxiolytikum napr. Neurol a na zaspatie Zopiclon. A na tu kyselinu by Ta asi mala odoslat vseobecna lekarka za gastroenterologom.

Ahoj, dik za odpoved, no ta kyselina vznikala iba ked som sa prezieral, takze to uz nemam, to som zle napisal. Lieky by som chcel za kazdu cenu vynechat, ale ak sa inak nebude dat, tak aj na ne pristupim, lebo aspon raz za tyzden sa vyspat treba.