Nepočujem na ucho

Nepočujem na jedno ucho, nie celkom ale veľmi slabo. Pochodil som po špecialistoch, no nič nepomohlo. Vraj som prekonal nejakú angínu, čo mi zapôsobila na sluch. Lekár mi dal zhotoviť na predpis sluchátko do ucha na zosilňovanie zvuku, ale nerobí mi to dobre. Veľmi mi to v uchu hučí. Neviete niekto s podobným problémom poradiť niečo iné. Mám štvorročnú dcéru, ktorú niekedy nepočujem, keď sa trošku potichšie ku mne ozýva. Niet horšie ako keď nepočujete svoje dieťa. Veda napreduje a možno sa na trhu objavilo niečo nové?

Ja mám rovnaký problém nepočujem dobre na ľavé ucho. Nepočujem keď ku mne hovorí moja mama. Ešte som nikomu nepovedal o svojom probléme, no potrebujem pomoc. Bojím sa hluchoty.

Doporucujem vsetkym, ktori maju takyto alebo podobny problem so sluchom - nechajte si prekontrolovat (vysetrit) 3. a 4. krcny stavec. Uz sebemensia odchylka (posun stavca) alebo hernia platnicky sposobuju tieto problemy. Rad odpoviem aj na dalsie otazky. Pekny den vsetkym.

Ani ja nepočujem dobre na lave ucho, len asi 10 %. Tiez vysetrenia, aj neurologicke, ostava len CT. Nic nezistili. Myslim, ze to bude vrodene alebo nejaka angina tiez. Ten stavec znie zaujimavo. Ktovie. Ako handicap to nevnimam, skor pocuvanie sterea nemozne a tiez co ak pridem o druhe ucho ? Ostanem hluchy.

Dobrý deň, môj priateľ má taktiež poruchu sluchu / niekedy počuje resp. keď je ďalej a je hlučnejšie počuje lepšie, vyšetrenia nič nezistili / a zároveň aj zmeny na stavcoch C4-5, 6-7, píšete, že to môže mať súvis, môžete mi to bližšie vysvetliť? Ďakujem

Ak mate horsi sluch na jednom uchu, moze ist o nasledok Menierovej choroby, ale moze to byt aj nezhubny nador na VIII. hlavovom nerve (vestibularny schwannom, neurinom akustika). Jedina metoda, ktora ho vie spolahlivo odhalit je magneticka rezonancia so zameranim na PCU v lebke. CT je menej citliva metoda.