Nepravidelny menzes

Mam 48 rokov, nepravidelnu menstruaciu, po hormonoch Norethisteron silne krvacanie, prosim o radu, dakujem.

Mam 46, nepravidelnu menstruaciu, niekedy skateny ciklus, 19, 20, dni. Vacsinou 23 dnove. Za posledny rok mala som aj 56, 45, 16 dnove. Raz som mala v kuse 20 dni spinenie. Norethisteron mi gynekologicka dala jediny raz, ked som mala po 15-tich dnoch. Raz mi vypisala Proveru, no skorej som dostala, ako som mala brat. Hormony mi pozrela pred 3-ma rokmi, stery vsetko mam v poriadku. Nadalej ma odhovara od liekov, pokial vladzem fungovat bez nich. Totiz mam krcove zily. Su dni, ked sa citim v pekle, no prejde to. Najma pred mensesom a ked mam. Momentalne mam slabucky skor hnede ako spinenie. Neviem ako dalej, niekedy mi lezie vsetko na nervy, ale zbytocne nechcem lieky. Od Norethisteronu som nemala silnejsiu. Raz som to mala aj na oddialenie menst. Neviem sa rozhodnut, ci aj nadalej bez hormonov, no kamaratka ma vyoperovane vsetko, ale drzi sa tiez bez nich, nebola bez problemov ani vtedy ked ich brala.