Neurinom akustiku

Ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto taku diagnozu ako ja, neurinom akustiku, zitili mi to nahodou na MR, lebo nemam ziadne problemy ani so sluchom, len mi trochu huci v uchu, je velky 12x9x7, odporucili mi operaciu, ale som bola sokovana ked mi povedali, ze po operacii pridem o sluch na tom uchu, ma niekto skusenosti? Som s nervami na dne.

Som 3 mesiace po operacii neurinoma rozmer 10x10. Urcite by som vam odporucil operaciu, to sa nebude zmensovat ale zvacsovat. Operacia prebehla vo fakultnej nemocnici na terase, pan profesor Koval.

Ostali vam nejake nasledky? Pocujete na ucho? A co tvarovy nerv?

Na pravú stranu nepočujem, ale dá sa bez toho žiť, tvárový nerv v poriadku, očný nerv tiež. Jediný problém je zaťaženie napr. nákupným košíkom s dvomi 2l. kofolami na dlhší čas, začne ma bolieť hlava a zlý pocit bezmocnosti. Ale nevzdávam sa a zaťažujem sa do svojej hranice bolesti. Lieky od bolesti nepoužívam a maximálne vitamíny B a E. Lekári vravia dobrý po operačný stav. Už 5 mesiac po operácii.

Zvláštne, ja som Marianinu otázku objavila až včera v noci, napísala som jej mail - a teraz som tu našla Vašu odpoveď, napísanú dnes. Mala som vyoperovaný veľký neurinóm pred deviatimi rokmi, okolo 4 centimetrov v priemere - operoval ma ten istý lekár. Pokiaľ ide o slabosť - päť mesiacov po operácii by som si z nej veľa nerobila - do roka po operácii som bola slabá ako mucha, aj ranná návšteva na rehabilitácii ma dokázala úplne vyčerpať - cvičiť áno a veľa, ale hlavne nechajte organizmu čas, nech sa uzdraví. Mária

Dobrý deň
chcela by som sa opýtať, ako sa máte. Manželovi diagnostikovali neurinom 1x1, 2 cm a má sa ísť objednať na operáciu do košíc ku pánovi Kovalovi.
neobnovilo sa Vám to? a nemáte nijaké problémy zdravotné? ako dlho ste sa liečili. Asi mám veľa otázok, ale nevieme s manželom do čoho ideme.
ďakujem za odpoved