Nevhodné chovanie dr. Šorfa

Dobrý deň. Pred pár týždňami som bola na pravidelnej preventívnej prehliadke u gynekológa dr. Šorfa. Chodím k nemu asi 25 rokov, ale už asi nebudem. Len čo vstúpim do jeho ambulancie, začne vtipkovať ba mať nemiestne poznámky, sexuálne vtipy alebo rozoberá politiku, čo mňa v jeho ambulancii nezaujíma. Stáva sa bežne, že som už na stole rozkročená a on stojí pri mne z natretou rukavicou gélom a celé minúty rozoberá, ktorý politik má koľko peňazí a pod. Toto je o ňom všeobecne známe. Počula som to aj od iných pacientiek. Pokiaľ som bola mladšia, tak som to pretrpela, ale teraz mi je to všetko nepríjemné, ba ma to obťažuje. Napríklad, keď ma v rámci prehliadky vyšetruje aj cez konečník, tak sa ma zakaždým opýta, či mi to nerobí dobre. Ja si ale na znak toho, že mi to je nepríjemné len zakrývam oči. Naposledy okrem tohto mi vyšetroval prsníky tak, že sa to nedá nazvať vyšetrovaním. Vzal mi každý prsník do oboch rúk a začal mi ich postupne, prehadzovať z prava do ľava, čo bolo veľmi bolestivé. Potom mi chytil každý prsník do jednej ruky a zas ich bolestivo a surovo prehadzoval. Keď som sa ohradila, že čo to robí a že ma to bolí povedal, že to je dobre keď ma to bolí, lebo to znamená, že som ešte mladá. A to mám už vyše šesťdesiat. Bolo to veľmi nemiestne o. i. Som dosť stará na to, aby som vedela ako sa vyšetrujú prsníky. Jeho sestrička (jeho manželka) je v ordinácii vždy prítomna čo je normálne, ale celému divadlu sa tzv. popod fúzy len usmieva. Stáva sa, tak ako aj teraz, že mi ani nedala obrúsok na utretie. PO vyšetrení mi lekár nič nepovedal, môj stav rozoberal ako vždy so sestričkou, ktorá mi podala lístok na mamograf, rukou mlčky naznačila aby som odišla. Tak som odišla a po stehnách mi stekal gel z vyšetrenia. Len doteraz nechápem, že som nenabrala odvahu mu to vykričať, ako si to všetko dovoľuje! Asi preto, že som slušne vychovaná. Dúfam, že už ho nebudem musieť navštíviť, teda jeho určite nie. Varujem aj ostatné ženy.