Nízke doplatky poisťovní za lieky.


(Mia) #1

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či má aj niekto iný taký pocit, že za lieky platíme stále viacej, že doplatky poisťovní sú príliš nízke, alebo žiadne! ? Existuje vôbec ešte nejaká kategorizácia liekov? Mám pocit že v prípade respiračných chorôb poisťovne poskytnú iba nízky doplatok za ATB, sirupy a kvapky ktoré majú byť tiež súčasťou liečby si hradí pacient v plno rozsahu sám. A nejde len o túto kategóriu liekov, sú to aj lieky pri iných dianózach, napr. pri poruchách imunity a pod.
Ďakujem


(mirci) #2

Dobrý deň, súhlasím, vidíte to správne. Snažia sa sporiť všade a doplatia na to pacienti a to doslova a do písmena. Napr. v niektorých nemocniciach aj po veľkých brušných operáciach dajú injekcie proti tromboze 3 dni a hotovo. A keď dotyčný nemá šťastie a dostane trombozu? Však sa to stáva, pooperačná komplikácia. Potom budete brať lieky na riedenie krvi možno doživotne / tu aspoň poisťovne ako tak prispievajú / , ale budete brať aj Detralex, taktiež doživotne a hradíte to v plnom rozsahu sám. A ešte musíte mať recept, bez predpisu ich lekárnik nevydáva. A prevencia, že by sa to dalo predísť? Česť výnimkam - nikoho nezaujíma.


(Oli) #3

V zdravotníctve je chaos a nikto to nevie dať do poriadku. Veď do zdravotných poisťovní tečú ešte peniaze aj z predaja nehnuteľností. Vláda radšej zníži zdravotné odvody určitej skupine nízko zarábajúcich ľudí, veď z toho profitujú strany hlavne pred voľbami. A tým zoberie peniaze zase poisťovniam, miesto toho aby im zakázala tvoriť zisky z povinných zdravotných odvodov, alebo im prikázala že zisky by mali vrátiť späť a zlepšiť kvalitu ošetrenia, viacej platiť aj lekárom, pretože tí zase zaťažujú rôznymi poplatkami pacientov. Ale je aj pravda že niekto nemá nikdy dosť… ak by napr. aj zmluvným zubným lekárom ( tí sú najdrahší) platili viac, boli by takí uvedomelí a pýtali by od pacienta menej? V jednej diskusii o zubároch kto koľko platí - každý si pýta asi koľko chce a v akej lokalite pôsobí. Neexistuje žiaden jednotný cenník, čo by u zubárov, ktorí majú zmluvu s poisťovňami mohol byť. Výnimku by mohli byť len nezmluvní, teda úplní súkromníci, podobne ako sú aj iní lekári bez zmluvy s poisťovňami. Tam už je to len na pacientovej peňaženke.