Nízke doplatky poisťovní za lieky.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či má aj niekto iný taký pocit, že za lieky platíme stále viacej, že doplatky poisťovní sú príliš nízke, alebo žiadne! ? Existuje vôbec ešte nejaká kategorizácia liekov? Mám pocit že v prípade respiračných chorôb poisťovne poskytnú iba nízky doplatok za ATB, sirupy a kvapky ktoré majú byť tiež súčasťou liečby si hradí pacient v plno rozsahu sám. A nejde len o túto kategóriu liekov, sú to aj lieky pri iných dianózach, napr. pri poruchách imunity a pod.
Ďakujem

Dobrý deň, súhlasím, vidíte to správne. Snažia sa sporiť všade a doplatia na to pacienti a to doslova a do písmena. Napr. v niektorých nemocniciach aj po veľkých brušných operáciach dajú injekcie proti tromboze 3 dni a hotovo. A keď dotyčný nemá šťastie a dostane trombozu? Však sa to stáva, pooperačná komplikácia. Potom budete brať lieky na riedenie krvi možno doživotne / tu aspoň poisťovne ako tak prispievajú / , ale budete brať aj Detralex, taktiež doživotne a hradíte to v plnom rozsahu sám. A ešte musíte mať recept, bez predpisu ich lekárnik nevydáva. A prevencia, že by sa to dalo predísť? Česť výnimkam - nikoho nezaujíma.

V zdravotníctve je chaos a nikto to nevie dať do poriadku. Veď do zdravotných poisťovní tečú ešte peniaze aj z predaja nehnuteľností. Vláda radšej zníži zdravotné odvody určitej skupine nízko zarábajúcich ľudí, veď z toho profitujú strany hlavne pred voľbami. A tým zoberie peniaze zase poisťovniam, miesto toho aby im zakázala tvoriť zisky z povinných zdravotných odvodov, alebo im prikázala že zisky by mali vrátiť späť a zlepšiť kvalitu ošetrenia, viacej platiť aj lekárom, pretože tí zase zaťažujú rôznymi poplatkami pacientov. Ale je aj pravda že niekto nemá nikdy dosť… ak by napr. aj zmluvným zubným lekárom ( tí sú najdrahší) platili viac, boli by takí uvedomelí a pýtali by od pacienta menej? V jednej diskusii o zubároch kto koľko platí - každý si pýta asi koľko chce a v akej lokalite pôsobí. Neexistuje žiaden jednotný cenník, čo by u zubárov, ktorí majú zmluvu s poisťovňami mohol byť. Výnimku by mohli byť len nezmluvní, teda úplní súkromníci, podobne ako sú aj iní lekári bez zmluvy s poisťovňami. Tam už je to len na pacientovej peňaženke.