Nosové polypy

Nosové polypy sú ochorenie nosovej sliznice a sliznice prínosových dutín. Postupný opuch sliznice časom prejde do sformovania útvarov ružovkastého sfarbenia, tvarom pripomínajúcich strapce hrozna. Vnútro polypov je vyplnené želatínovou hmotou s malým obsahom ciev.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11398-nosove-polypy

Dobry den, chcela by som sa informovat mam polypy v nose uz asi 9 rokov pred osmimi som podstupila prvu operaciu a a pred styroma rokmi nasledovala dalsia v obidvoch pripadoch to uz bolo nevyhnutne kvoli tomu ze mam este aj astmu a nedychala som nosom a pluca nestihali a k tomu vsetkemu som uz ani necitila vone. Teraz som zas v podobnom stave este citim vone ale uplne slabo… chcela som sa opytat citala som totiz ze tato operacia je cim dalej nebezpecnejsia… neda sa to odstranit inak? Nejakou laserom alebo aspon oddialit ?
Som pravidelne sledovana doktorkou ale chcem pocut aj iny nazor, mam totiz strach s dalsej operacie… za odpoved Vam vopred Dakujem