Novamed - Banská Bystrica - operácia nosa

Ahoj, prosím o akékoľvek informácie a skúsenosti ohľadne septoplastiky/rhinoplastiky nosa v Novamed B. Bystrica. Som objednaná na operáciu nosnej prepážky, bola som na konzultáciách u MUDr. M. Kováča, idem dňa 10.11.2008. Ďakujem, Adka POP.

Ahoj Adka, Novamed v B.B.je pracovisko jednodňovej chirurgie, funguje už viac rokov a veľmi dobre, a MUDr. Kováč je vynikajúci odborník, jeden z najlepších otorhinolaryngológov u nás na Slovensku, operuje nosy už strašne dlho a dobre, aj ľudsky je to správny človek, nemáš sa čoho báť, držím palce!

Ahoj Elinor. Ďakujem, si ma potešila. Idem len na úpravu nosnej priehradky, lebo sa bojím, hoci by sa mi zišla aj celková plastika nosa (mám ho veľký a krivý). Neviem, bojím sa ísť na komplet. Ešte raz ďakujem za info.

Prosim Vas ako sa nakontaktujem na Mudr.Kovaca?Chcela by som sa objednat na konzultaciu a pripadne na zakrok. Prosim poradte co najskor, Dakujem

Mna pred 14. rokmi operoval MUDr. Kovac a operoval ma 2-krat, prvy krat sa to nepodarilo, dopadlo to zle, mam ho aj tak krivy, hrbol na lavej strane nosa, znovu dycham len jednou nosnou dierkou a mam na nom skaredu cervenu jazvu. Banujem, ze som nesla k Mudr. Cervenovi. Vtedy som mala 35 rokov, moze to byt aj tym. Drz sa.

Eva teraz rozmýšlaš nad opravou? Alebo už kašleš nato? Ty si mala nos predtým v tvare C? Lebo ja ano mam dve operácie a na lavej strane stale hrbol bližšie k oku. Možno sa to neda už zbrusiť alebo nemože no neviem. Snažim sa s tým zmieriť, ale velmi ťažko sa mi bude s tým žiť, šla som na tuto operáciu s tým, aby som mala konečne normalny pekný rovný nos.

Poradí mi niekto ako sa dostať na vyšetrenie s kolenom do Novamedu. Ortopéd v mojom okrese neurobil pre vyšetrenie kolena nič.

Prosim vas poradte mi, mam ist na operaciu nosnej prepazky, mam si to dat robit alebo nie a koho by ste odporucali a kolko sa za to plati?

Rada by som sa opýtala na názor, už dlhšiu dobu zvažujem plastiku nosa. Ešte ako dieťa som si ho pri úraze zlomila, po rokoch kosť zrástla do tvaru C alebo skôr ako mi to popisoval lekár do mierneho S (kedže bol zrejme zlomený na 2 miestach). Odporučil mi, zo zdrav. dôvodov aspoň napraviť prepážku ale zároveň ma upozornil, že to potom môže vyzerať horšie a preto odporúča úplnú plastiku. Avšak ja sa bojím, ako tu niekto spomínal, že ak sa tento zákrok nepodarí budem tam mať hrb alebo niečo podobné. Ten môj nos nevyzerá až tak strašne a ja som si naň už aj zvykla, ale napriek tomu predstava, že by bol rovný mi “nedá spávať”. Čo myslíte, operovať či nechať tak? Ďakujem.

Operáciu nosnej prepážky (ak to nie je z estetických ale zdravotných dôvodov) sa neplatí - uhrádza to poisťovňa.

Máte niekto čerstvé skúsenosti s plastickou operáciou nosa v Novamede v BB?

Ak zvažuješ, tak ťa to asi trápi. Myslím, že je treba nájsť vhodného lekára, ktorý si bude istý výsledkom. Skús Mudr. Červeňa, mne sadol aj ako človek. Ja som dva týždne po reoperácii, na ktorú by som nebyť jeho už nešla. On si verí a ja verím ľuďom čo si veria. Je to ešte čerstvé, ale už je to lepšie. Dám vedieť o týždeň. Ja hlavne od lekára musím cítiť, že má záujem o mňa, že to nie je iba práca. Odporúčam riadiť sa svojimi pocitmi, tie sú jediné správne.

Ahojte. Viem mám 13 rokov ale strašne ma v poslednej dobe trápi môj nos. Nepovedala by som že ho mám krivý alebo niečo ale obávam sa, že som ho mala asi zlomený alebo čo a tie kosti sa asi nejako nezrástli dobre. No proste teraz tam mám taký hrbolček… A proste už pár ľudí ma na to upozornilo aj tým spôsobom že “máš krivý nos” A tak by som sa chcela spýtať, v akom veku by som už mohla podstúpiť operáciu. Viem, asi si budete vravieť 13 ročné dievča a má takéto problémy, ale proste hanbím sa ukazovať z profilu znižuje mi to sebavedomie… Prosím nevedeli by ste mi poradiť

Ja som bola na septorinoplastike u Sicaka mala som teraz už viem pekný nos s menším hrbom, ktorý mi vpredu nebolo ani vidno, teraz mám hrb, ktorý mi vidno ešte aj zpredu. Som nešťastná stále na to myslím nieje dňa, kedy si to nevyčítam som bola sebavedomá sexi žena...potom Vás akurát tak budú posielať na psychiatriu, to je ich výhovorka...