Nové trendy hormonálnej antikoncepcie

predpis na nuvaring už doma mam,len ešte som si po neho nebola v lekarni a chcem sa opýtať že kedy sa vlastne ma zaviest do posvy prvykrat??v prvy den menstuacie nasleujuceho cyklu,alebo ako to je s prvym zavedenim?píste aj na mail poprípade,dakujem vopred:)

potrebujem na ten kruzok lekarky predpis?

Áno, na každú HAK je potrebný predpis. Na nuvaring platí recept dlhšie, nie je potrebné zakaždým navštíviť lekára.

nuvaring teraz uzivam druhy cyklus. vsetko klape, nemam problemy. akurat uz tyzden mam nejaku nadchu alebo co, no vcera sa mi zvacsili uzliny a zacala ma velmi boliet hlava. pricom mna nezvykne. je mozne, ze to suvisi s nuvaringom, alebo je to obycajna nadcha? (hypochondricke uvahy po tom, co som citala priznaky trombozy v pribalovom letaku)

Ja som si zasa prvé dva mesiace myslela, že Nuvaring mi spôsobuje zlú náladu a depresívne stavy, pretože to začalo presne odkedy som ho začala brať. No potom mi to prešlo, odvtedy nemám problém, ale netuším či medzi tým bola nejaká súvislosť.

ja som zacala pouzivat nuvaring pred mesiacom a tym sa zacala moje problemy…krvacanie a bolesti podbrusku…je to normalne?

Ja som s Nuvaringom nebola,bohuzial,vobec spokojna!Je pravda,ze sa jednoducho zavadzal aj vyberal,ze ‘nezavadzal’ pocas pohlavneho styku a ze som o nom pocas dna ani nevedela.Po 3 mesiacoch som sa vsak rozhodla zmenit antikoncepciu,lebo Nuvaring totalne uspal moje libido!Bez neho sa vsetko vratilo do normalu:o)

aj mne sa objavila na zaciatku pouzivania nadcha ale potom presla…nuvaring mi ale nevyhovuje,pretoze nam s partnerom zavadza pri sexe a sposobil mi mikozu

Ahoj, aj ja mam tyto problemy… mam nuvaring 14 dni a porad spinim… snad to brzo skonci, jinak to budu mit do doby, nez ho budu muset vytahnout a zas dostanu menzes… to pak chapu, ze neotehotnim…kdyz budu bez sexu…

Ahoj, chtěla bych se vas zeptat, kdo ma zkušenosti s Nuvaringem a jinou antikoncepci, co je nejlepší brát v případě, že trpíte občas migrénama…(zvlášť před menzesem) Zatím jsem brala rok náplasti Evra a byla jsem maximálně spokojená! (žádné odlepování i při celodenním koupání atd… měla jsem náplast nalepenou na horní části zadečku, takže byla pěkně schovaná pod plavkama… a super) jenže po ročním užívání a jejím následném vysazení jsem zjistila, že ty časté migrény i několikrát do týdne byly právě z náplasti Evra… Teď jsem začala brát Nuvaring před 2 týdny a už mi zase začala migréna…(možná náhoda…) přesto bych ráda nějaké vaše zkušenosti… nebo jestli tyto problémy u Nuvaringu jsou třeba jen na začátku užívání, stejně jako bolesti břicha…
Moc děkuji za odpovědi…

aj z nuvaringu ta moze boliet hlava asi by pre teba bolo lepsie uzivat nehormonalnu antikoncepciu ale nuvaring obsahuje malo hormonov tak by som ho na tvojom mieste este skusala brat aspon jeden mesiac a uvidis drzim palce

Používam Nuvaring už asi 3 mesiace. Som s nim celkom spokojná, no stáva sa mi že mi niekedy zavadzia a je to dost neprijemne. Ma niektora z vas skusenosti s jeho vyberanim pred milovanim a naslednym vlozenim po skonceni? Predtym som brala dlhu dobu Evru no neskôr som po nej zacala priberat, tak som ju vymenila.

Kto viete anglicky, pecitajte si: http://www.topix.com/forum/drug/TSEMEFN6EBEM3OE64
Po precitani uz nezdielam entuziazmus niektorych pisateliek. Zmeny nalady, strata libida, bolesti hlavy a noh, neschopnost dychat a bolesti hrudnika. Najvacsim strasiakom vsak boli pripady umrtia mladych bab, 20 az 30 rocnych, sposobenych vznikom trombozy a naslednou porazkou.

Ahoj Lea .
naozaj je to az take hrozne ako pises???ang. mi velmi nejde aj ked nieco po ang. viem no nieje to ono.Chcem sa spytat co si tento druh antikoncepcie vyskusala aj ty a ci sa aj na slovensku stal nejaky taky pripad .Dnes som si dala predpisat presne tento druh antikoncepcie , pretoze tabletky velmi neoblubujem a maju kopec vedlajsich ucinkov tak som myslela, ze toto bude najlepsia forma antikoncepcie samozrejme ak nepocitam Danu vnutromaternicove teliesko.Ak nahodov vies o stranke kede sa pisu aj vedlajsie ucinky tejto antikoncepcie tak mi to daj prosim ta vediet , pretoze na krabicke ani nikde inde sa o nich neviem nic docitat jedine to, ze v dôsledku nízkej dávky hormónov sa NuvaRing dobre znáša. V ojedinelých prípadoch sa prejavia možné vedľajšie účinky, ako sú napríklad napätie v prsníkoch, bolesti hlavy, nevoľnosť a zmeny nálad.podla mna tieto vedlajsie ucinky su nic v porovnani s tymi co su pri tabletkovej forme antikoncepcie

Mile dievcata,

to ze tu poniektore strasite je sice od Vas iste zodpovedne, ale nie uplne na mieste. Ak si precitate akykolvek pribalovy letak KTOREJKOLVEK antikoncepcie tak sa dozviete u kazdej jednej o Vami spominanych neziaducich ucinkoch. Vsade sa pise,ze moze dojst k tromboze, smrti, zmene hmotnosti ci libida a pod. Kazde telo je individualne a moze na naho platit nieco ine, v kazdom pripade je nevyhnutne sa poradit s gynekologom a hladat to najlepsie riesenie pre Vas.
Moja skusenost s NuvaRingom je uzasna. Som z prvych uzivateliek v SR (este o to neboli skoro ziadne clanky) a uzivam ho 2,5 roka. Som nadmieru spokojna. Ma velmi nizku hladinu hormonov a velmi dobre ho znasam. Pred jeho uzivanim som skusala tabletkovu formu a zial ziadna mi nesadla. Vzdy som mala bolestive prsniky, sialene nevolnosti, bolesti hlavy a to som v tom case brala tie najdrahsie produkty s najnizsimi hormonmi. Preto som si uz mylsela, ze ja antikoncepciu nikdy nebudem moct uzivat, kedze kazda mala pre mna neznesitelne vedl.ucinky. Po rokoch prisiel na trh vaginalny kruzok a to som ani sekundu nevahala, dala sa vysetrit a predpisat si ho. Uz po prvych dnoch som vedela, ze toto je ono. Ziadne nevolnosti, ziadne napatie v prsnikoch-proste nic. Znasa sa velmi dobre,najmenej hormonov. Co sa tyka s jeho zavadzanim, tak je to pohoda, ak ste zvyknuta zavadzat tampony. V letaku je info, ze pokial Vam pri styku s partnerom prekaza, je mozne ho vybrat na max 3 hod a stale spolahlivo chrani. Praktikujem aj to a chrani dobre :slight_smile: Je to ta najjednoduchia, najbezproblemovejsia antikoncepcia s kt. som sa za tie roky stretla. Nieje ju vidiet, je diskretna, a myslite na nu len 1x mesacne. Lepsie to uz snad ani nemoze byt. Nebojte sa toho vybrat si to najlepsie pre Vas.

Dobry den len by som sa chcela spytat ze ci musim pri pohlavnom styku(ak mam zavedeny kruzok) pouzivat aj kondom.? A ze ci mozem pocas menstruscie pouzivat tampony?

ajooj ,nemusis pouzivat kondom ,ked vies ze partner je zdravy … a ked mas menzes tak to musiis vybrat v sebe to mas len 3 tyzdne … a mozes normalne pouzivat tampony …

ahoj ja podobne, lekarka mi evru uz nechce predpisat, vraj sa zistilo ze vylucuje ovela viac hormonov naraz ako ma, ale mne velmi vyhovovala…naopak nuvaring mam sice len prvy mesiac, ale pred sexom ho musim vyberat, obidvaja ho citime a pokazi to celu atmosferu…navyse ma to hrozne pali pocas a po sexe…myslim ze vyberanie je bezpecne…no ale rozmyslam o zmene len neviem co ine, tabletky brat kazdy den nedokazem

ahoj,aka je cena kruzku? dik za info

Ahojte, musím sa pridať, všetko je ok, vkladanie, vyberanie, počas milovania si ho vyberiem a potom vložím späť…ale problém u mňa je naozaj v strate chuti. Absolútne nemám chuť na sex, dokonca dosiahnutie orgazmu, s čím som nemala absolútne žiaden problém je teraz riadna “drina”, ak sa vôbec dostaví. Uvažujem, že nuvaring teraz po vybratí už nenasadím.