Nové trendy hormonálnej antikoncepcie

Hormonálna antikoncepcia predchádza neželanému otehotneniu ovplyvnením hormonálnych pomerov v organizme ženy. Najpoužívanejšie je užívanie antikoncepèných tabletiek kombinovaných alebo obsahujúcich jeden hormón - gestagén.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/245-nove-trendy-hormonalnej-antikoncepcie

Ja používam Nuvaring už 3 mesiace a je to super.

Patrím medzi prvé čo začali používať Nuvaring a musím povedať že je to najlepšie čo som zatiaľ okolo HAK vyskúšala.

Všade čítam aké jednoduché je Nuvaring zaviesť, ale nikde som nečítala ako sa vyberá. Je to tiež také jednoduché a pohodlné ako aplikácia?

Bola som u lekára a krúžok sa mi zdá byť vynikajúci. Len môjho partnera zaujíma, prečo sa musí krúžok dávať do chladničky a nakoľko dho. A či ho aj v lekárni takto skladujú, či to neovplyvní jeho spoľahlivosť

Mimi prosím Ťa čo to stojí? Je to lepšie ako tabletky?

takže cem sa spytať či to je 100% ochrana už hned po jeho wloženi , može sa do mna partner kludne sprawiť? nebude to sa mi to wysuwať won? nepriberate z toho? rastu prsia? juj ja sa bojim že to wypadne:D ale už si ho idem wybrať tento tyžden do lekarne,odpište prosim:)

caute,vraj je to super.teraz som si to kupila,uvidime v nedelu si ho mam dat.len tak na skusku.ale podla mna je to dost drahe.ale vraj zdravsie ako tabletky,poradila mi to kamoska farmaceuticka,ze neni dobre dlhodobo brat tabletky.napisem ked to uz budem mat vyskusane.

Ak to číta niekto kto sa tomu rozumie,je to vhodné aj pre anemicky? Možu si to dovoliť aj študentky? Ešte by ma zaujímalo je to 100%? Stažuje sa na to niekomu partner?

Chrani Nuvaring pred otehotnenim aj pocas 7 dnovej prestavky tak ako je to u tabletiek?

nevypadne to?a ako sa to vlastne vybera???a naozaj to nezavadzia???

Nuvaring som zacala pouzivat v zaciatkom jula tohto roka a nedam nan dopustit.Po tabletkach na ktore som,nebyt pripomienke v mobile permanentne zabudala,po naplastiach ktore nechavali skarede suche flaky na rukach ,ci podbrusku,nehovoriac o tom ze sa odlepuju,ak samozrejme nepotrebujete sprchu kazdy den hihi,len vtedy vam nehrozi ze sa odlepia…Moja lekarka mi odporucala nuvaring ,sice iba na skusku ale ja som bez vahania odisla do USA za manzelom s krabickami na 12 mesiacov a nelutujem,sice ma to stalo viac penazi,ale som maximalne spokojna.Kruzok sa lahulinko zavadza nema sancu vypadnut,to garantujem a ak sa nahodou trosku posunie tak ho citite ako zle zavedeny tampon,len trosku jemnejsie
A manzel sa na nic nestazuje,len asi 2 krat nieco citil ale vraj je to lepsie ako pouzivat prezervativ,takze kto na to ma vrelo odporucam nuvaring.

je naozaj spoľahlivý,tak ako sa zavádza, tak sa aj vyberá, chráni aj počas 7dňovej pauzy,je síce troška drahší,ale praktický, myslím viac ako Implanon( tyčinka pod kožou, ktorá sa síce dobre zavádza, ale môže byť problémové vyberanie).Stojí 500.-Sk,nevypadne a partner si nemusí dávať pozor,môžu to aj anemické ženy hlavne preto,že nevyvoláva silné menštruácie,aj študentky -samozrejme solventnejšie-ale aj tie čo nemajú dostaok prostriedkov môžu požiadať partneara o spolupodieľaní sa na financovaní.Mnohí partneri si ho naopak chvália, pre diskrétnu erotickú stimuláciu.Vrelo doporučujem.

Po zavedeni prveho Nuvaringu mam aj po menstruacii slabe spinenie. Ma niekto podobnu skusenost?

Ja pouzivam nuvaring uz 5 mesiacov a nemam sa na co stazovat…ani ja ani partner. zavadzanie je jednoduche, vyberanie tiez. este sa mi ani raz nestalo, ze by pocas sexu vypadol! je naozaj spolahlivy. len mam dotaz, moze aj tento druh antikoncepcie vplyvat na tvorbu krcovych zil?

Ano, aj Nuvaring môže vplývať na vznik kŕčových žíl, mne moja doktorka robila krvné testy okrem iného aj na to či mám nábeh na kŕčové žily alebo nie.

ja mam kruzok uz niekolko mesiacov a spociatku bolo vsetko fajn, ale mam pocit ze mi to zacina “rozhadzovat” cyklus… pri tabletkach som mohla podla prichodu krvacania nastavit hodinky, teraz mi zacina zaciatok meskat… tento mesiac sa mi dokonca objavilo krvacanie v strede cyklu… idem s tym dnes k lekarke, dam vam vediet co je za problem…

mam vnutorne krcove zily, a teda problem zvolit vhodnu antikoncepciu.
co by ste mi poradili.
beata 17.
dakujem

Beatka, určite nehormonálnu antikoncepciu. Teliesko, pesar … antokoncepcia nie je veľmi vhodná pri cievnych problémoch a ochoreniach.

Idem vyskusat Nuvaring a verim,ze budem mat dobre skusenosti tak ako aj vy.