O nároku na kúpeľnú liečbu rozhodne lekár, schvaľuje ho poisťovňa

Kúpeľná liečba patrí medzi zdravotnú starostlivosť, na ktorú majú pacienti nárok zo zákona. “Či tento nárok vznikol, rozhodne na základe zdravotného stavu ošetrujúci lekár,” informuje na svojej webovej stránke zdravotná poisťovňa Dôvera



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10423-o-naroku-na-kupelnu-liecbu-rozhodne-lekar-schvaluje-ho-poistovna

Dlzka kupelnej liecby sa priebzne skracovala od 28 dni smerom dolu. A teraz znancna cast pacientov vsak zasluhou 86 poslancov NR SR za SDKU, KDH, SAS, MOST-HID, SNS, po odhlasovani novely z.c. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdrav. star. na 22. schodzi NR dna 13.9. 2011 o moznost bezplatnej kupelnej liecby od l.12.2011 prisla. Preradenim ich ochorenia do B. skupiny by si museli uhradit stravu a lozko z vlastnych zdrojov. Ktory obcan vsak okrem zakladnych zivotnych potrieb a liekov s priemernym prijmom resp. dochodkom si to moze teraz dovolit?

Dobrý deň. Ja by som chcela vedieť, či mám nárok na skupinu a alebo B, do kúpeľov. Keď som bola malá, tak som dostala detskú obrnu a od malička som chodila do kúpeľov až potom nie, keď som dovŕšila 15 rokov. Tak teraz neviem, kam sa mám obrátiť. Ďakujem.