Obezitologická poradňa

Má niekto skúsenosti s návštevou tejto poradne? Dokáže skutočne pomôcť? Ako prebieha vyšetrenie a čo výsledky? Dozviem sa viac ako z rôznych článkov v časopisov, ktoré sú také mätuce? Lekárka mi odporučila návštevu takejto poradne, ale chcem sa vyhnúť zbytočnej strate času a peňazí a samozrejme sklamaniu.

Dobrý deň, márne hľadám v mojom blízkom okolí obeziotologickú poradňu alebo niekoho odborného, kto by mi pomohol pod dohľadom dostať saz obezity druhého stupňa? Mám zdravotné problémy, kde som za pol roka pribrala 9 kilo (štítna žľaza). Som z Topoľčian. Ďakujem za odpoveď.

Mám 49 rokov a po operácií ženských orgánov som pribrala 22 kg. Preto som sa rozhodla požiadať o pomoc odborníka. Objednala som sa v obezitógickej poradni v nemocnici na severe Slovenska. To čo som sa dozvedela od “oborníka” s medicínským titulom ma doslova šokovalo. Pán doktor si ani len nepozrel môj zdravotný záznam, alebo ma ani nevypočul, len hneď skonštatoval, že nesmiem jesť paštéky / jem ich naozaj len minimálne / a mám zjesť len 7 dkg mäsa / neviem, či za deň, mesiac, alebo rok / a podobné drísty. Podotýkam ešte raz, že do zdravotného záznamu ani len nepozrel. Vrcholom bolo, keď mi povedal, že v mojom veku to už lepšie nebude, že však len sa pozrie a vidí a jemu nemusím klamať, čo zjem. V mojom veku už naozaj nemusím klamať, ale to by som neurobila ani keby som bola mladšia, pretože ide o moje zdravie a nevidím dôvod, prečo by som mala klamať. Moje vyšetrenie skončilo tak, že som povedala otvorene svoj názor na jeho vyšetrovacie metódy zobrala som kartu a odišla som preč. Jedno viem ale isto, že ak by sa ma niekto spýtal na takéhoto qazi odborníka, tak ho “vrelo” odporučím.

Som detská lekárka, s obezitou sa stretávam čoraz častejšie u mladých ľudí a veľmi často počujem, že s tým sa nedá nič robiť lebo je to vrodené, lebo aj mama je tučná, alebo otec je tučný. Výhovorka. Tučnota sa nededí, pokiaľ viem, ale návyky, ktoré človek má sú z rodinného prostredia. Všeobecne najprv treba zistiť príčinu a potom sa snažiť ju ovplyvniť. Príčinu u mojich pacientov zisťuje väčšinou endokrinológ a potom spoločnými silami / ak má záujem on aj všetci v jeho okolí / riešime hmotnosť. Najčastejšie je tučnota tzv. exogénna - z prejedania - to znamená, že človek má na svoje potreby oveľa väčší príjem a prebytky ukladá do zásob / tuku / , lebo ich nespotrebuje a na druhej strane veľmi malý výdaj. Vždy je potrebné ovplyvniť jednu z týchto zložiek, ale samozrejme je dôležité aj čo človek je a v akom zložení. Jesť človek musí aby žil, nežije preto aby jedol. Riešením nie je ani úplné nejedenie, ani prežieranie. Niekedy takáto “prozaická” vec môže byť dôvodom iných vážnych problémov.

Ja som tiež čítala o takej poradni, alebo ambulancií, ale v mojom meste nie je. Vraj tam zoberú krv a podľa niejakého rozboru zistia od čoho dotyčný človek priberá, čo môže jesť, čo má vylúčiť a to vraj najviac pomáha.

Pani doktorka, to sú všetko mne a širokej verejnosti známe fakty. Lenže neriešia môj problém. Prečo? Je toľko “odborníkov” na zdravú výživu, že netuším, čo je vlastne dnes zdravé stravovanie. Menej tukov, menej cukrov, viac bielkovín? Čo lekár, to iná rada. Cvičím, dávam si pozor na stravu a stále “veselo” priberám. Hormóny mám v poriadku - podľa výsledkov endokr. vyšetrenia. Čo mám robiť? Mám 98 kg a keď sa pozriem na seba do zrkadla, je mi zle. Môže mi niekto povedať, čo ďalej? Ale skutočne si neprosím rady typu “menej žer”. Keby moja sestra jedla toľko čo ja, bola by už babizňa, ale ona je oveľa viac a má o 30 kg menej, pričom je aj o 2 roky staršia.

Dobry den ja mam tiez problem mam 168 / 98 a uz nevladzem so sebou nic robyt mam rocnu dcerku velmi hyper aktivnu a cely moj cas venujem len jej a uz so sebou nevladzem chcem podstupit bandaz zaludka

Dostupna liecba: Lecithin, Lepicol, chiliburner, ibistekovy sirup, zazvorovy caj, odvar z jablk, mumio ciste, Banany, hrusky, Blackstrap, caje roznych druhov na precistenie criev, naplaste na chudnutie a pohyb, cvicenie a sauna.

Existuju aj detoxikacne naplaste s obsahom ucinnych byliniek, ktore zbavuju telo obezity a nadvahy.
www.detoxipan.sk
Ja osobne pouzivam aqua nasplaste.

Www.goodnature.sk