Ochorenie oci?

Dobry den, v nedelu 8. marca 2009 sme sa zucastnili na prednaske doc. MUDr. Dariny Chovancovej, CSc. v BA Inchebe. Rozpravala tam o detskych chorobach. Pri jednej z nich - tykajucej sa ochorenia oci spomenula, ze priznakom, ze nieco nie je v poriadku moze byt, ked pri foteni s bleskom dieta nema “cervene oci”. Chcem sa opytat, ci mate niekto blizsie informacie o tomto prejave. Mame totiz kamaratov, ktorych syncek ma na vsetkych fotkach - bez ohladu na druh fotaku - vzdy jedno ocko bez tohto “efektu”. Dakujem.

Nepamätám, kde presne som o tom čítala. Ale pamätám si, ako som si pomyslela, že by ma nikdy nenapadlo, že to môže byť také vážne. Skutočne si nepamätám diagnózu, ale zanechalo to vo mne silný pocit, že s tým treba niečo robiť. Viem, nepomohla som vám, každopádne nech známi zájdu za lekárom.

Dakujem aspon za reakciu. Hladala som to vselikde na Google, ale nic som nenasla, mozno sa este niekto, kto o tom vie viac ozve.

Nie je to o tom, že oči nie sú červené, ale ak je namiesto červeného biely odraz, tak to môže znamenať zlé správy. Abnormálny biely odraz od sietnice sa nazýva Leukocoria, môže to znamenať vrodený šedý zákal, zjazvenie rohovky, Coatsova choroba, melanóm vráskovca (lat. corpus ciliare) a iné…