Očkovanie proti HPV vírusom

Ahojte, chcem len trošku podiskutovať o novej vakcíne proti HPV vírusom (vírus spôsobujúci rakovinu krčka maternice). Myslím si, že je super, že táto vakcína dorazila konečne aj ku nám, len mám tak trochu obavy z toho, že nie všetky ženy ktoré by mali o vakcínu záujem príp. tie ktoré majú už dokázanú HPV infekciu si budú môcť “dovoliť” toto očkovanie pre cenu tejto vakcíny. Sú potrebné 3 očkovania, čo je cca. 15 000,-Sk. Je jasné, že ak ide v podstate o život ženy, tak to nie je vysoká cena, ale pre mnohé to problém môže byť. Čo si o tom myslíte vy?

Vzhladom k tomu ze bezne sa vyskytujucich virusov HPV je cca 25 a vakcina je iba proti 2, tak je to o nicom. Navyse je treba 3 davky po cca 5 000,- Sk. Kto nema kam davat peniaze, ma moznost.

Je to vakcína proti 3 najnebezpečnejším typom HPV vírusom. Nie je to výlučne pre dievčatá ktoré nemali pohlavný styk, ale aj pre ženy už infikované HPV infekciou pretože zlepšuje imunitnú odpoveď organizmu proti tejto infekcii. Premorenosť populácie je veľmi vysoká ale nie každý ozganizmus sa s týmto vírusom dokáže popasovať. V tomto prípade to nie je zbytočné očkovanie.

Ahojte dievcata, chcem reagovat na temu, svojho gynekologa som sa pytala na ockovanie proti rakovine krcka maternice. Kedze mam tesne pred 30 a zijem pohlavnym zivotom, povedal, nie je proti ockovaniu, ale nezaruci mi jej 100% vysledok. Najefektivnesie je sa zaockovat pred prvym pohlavnym stykom - /panna/, pretoze aj ked oficialne v krvi nie je naznak HPV, moze sa vyskytovat v zarodocnych bunkach. Cize verdikt: ak chcem, urcite mi to neuskodi, ale nezaruci mi 100% vysledok, znizi riziko max. o 50%- odporucal chodit na pravidelne prehliadky. Prajem pekny den. Chcela by som sa vas opytat, kde robia krvne testy na HPV virus v Bratislave?

Ahojte, no vraj je najvacsi efekt ockovat este pred prvym pohlavnym stykom, teda v globale okolo roku 15? Malo by to fungovat zhruba 10 rokov. Potom znovu preockovanie. No neviem, robim v zdravotnictve a etse som nepocula, ze by nejaka zena ochorela na karcinom krcka maternice okolo dovrsenia rokov 20. Efekt nezaruceny, vysledky este neziskane lebo je to kratko, tak sa pytam, nie je to zase nejaky marketingovy tah farmaceutickych firiem?

Existuje viac ako 100 typov HPV, ktoré môžu postihnúť rôzne časti organizmu. Väčšina typov je relatívne neškodná - ako sú typy, ktoré spôsobujú bežné bradavice na rukách a chodidlách.

Ahojte, pred par dnami mi lekar oznamil, ze mam pozitivny HPV 16. Mam 24 rokov a predosly lekar so mnou nic nerobil, i ked som mala viacere priznaky. Nedal mi spravit ani zakladne rozbory okrem cyto. Terajsi lekar ma vysetril a na zaklade rozborov zistil, o co ide. Vakcinu mi odporucil, pretoze mozem tym zabranit aspon reinfikacii. Ziadne ine lieky mi neodporucil, pretoze sa mu to zda iba ako zbytocne tahanie penazi od ludi. Ockovat sa chcem este dat, pretoze nebudem riskovat nejake dalsie komplikacie. Treba len verit, pretoze vela zien sa z toho dostalo. Hlavu hore a drzim vsetkym palce.

Ahojte, ja som si dnes bola po vysledky z cytologie a doktorka mi povedala, ze mam tam ten virus HPV, ale ze sa nemam bat zatial, ze o pol roka mam prist znova na kontrolu a potom sa uvidi a potom to budeme riesit. Povedala mi, aby som sa nebala, ze to nic nie je zatial, ze moja imunita sa toho moze zbavit, ale ja sa aj tak bojim. Nejake info ma potesia. Dakujem, sasa.

Ahoj Sasa, ja mam teraz 22 rokov a HPV virus som mala pred 4 rokmi. Zaklad je chodit pravidlene na vysetrenie, tak ako aj mnohe pisu, castokrat sa s nim imunita vysporiada sama - cize vyvarovat sa prechladnutiu, vitaminy a ine. Ja som chodila rok a pol k onkogynekologicke, kazde 3 tyzdne citologia. Toto vysetrenie ako same viete je oproti inym este balada. Vsetkym odporucam posluchnut lekara, nevylakat sa hned a pozistovat si viac napriklad o stadiach tohoto virusu. Rozne stadia su aj rozne uhly pohladu. Pokial vam da lekar lieky - hlavne na imunitu, moze vam to velmi pomoct. V pripade ak poskytne osetrujuci lekar aj iny liek je dolezite porozpravat sa s nim o tom, ci musi aj vas partner uzivat liecbu. Partnerovi vysvetlit, ze na to zajtra nezomrie, ze mu nikdo nebude zle robit, zje par tabletiek a je po probleme. Hlavu hore, po roku a pol pravidelneho sledovania, som sa uspesne s HPV virusom rozlucila a zijem stastne bez neho.

To sasa - ja by som na tvojom mieste este isla za dalsim doktorom na konzultaciu, nespoliehala by som sa na nazor jednej doktorky. Bezp roblemov ked budes zbytocne cakat sa ti moze zhorsit zdravotny stav a potom by ta cakala len konizacia a to iste nechces. Chod k dalsiemu doktorovi alebo dvom na konzultacie. najlepsie onkologovia, ktori sa naviac vyznaju.

Nevypisuj tu dievcatam, ze partner sa liecit nemusi! Samozrejme, ze musi, moj chlapec dnes zacal s liecbou, ide jest tabletky minimalne 8 mesiacov a potom sa uvidi. Ak sa on neprelieci, ostane nosic a znovu nakazi aj preliecene dievca. Imunita moze zabrat rovnako u dievcat ako u chlapcov, napriklad ja s nim zijem rok a pol, beriem antikoncepciu, cize sme mali nechraneny styk a nemam hpv ani v krvi ani zarodky v bunkach. Uff, vdaka bohu. A ak sa priatel tvojej dcery nedal vysetrit, mal by tak cim skor urobit! Inak prajem vela stastia, hlavne tvojej dcere, tie vykricniky nie su pohorsenie, skor som sa zlakla.

Ahojte vsetci, tak ja som bola teraz po roku na vysetreni a myslela som si, ze to bude ok za 1, a pridem zase o rok, omyl je to 2 a mam prist o pol roka viac neviem, bojim sa co bude dalej. Chcem si kupit Indonal a partner tiez, tak dufam, ze to pomoze. Mam vysadit antikoncepciu, prispieva k tomuto ochoreniu alebo nie? Dakujem.

Môžem sa opýtať, čo robíš v zdravotníctve a koľko rokov? Ja poznám prípad, kedy 19-ročnej museli zobrať krčok aj maternicu a to hneď po pôrode, a skús sa opýtať svojho gynekológa, či sa stretol s Karcinómom krčka pred 20-tym rokom, som zvedavá, čo potom napíšeš.