Očný lekar - Bratislava

Poradite mi nejakeho dobreho ocneho doktora v Bratislave alebo v okoli? Dakujem. Hladam niekoho s ludskym pristupom.

Ak chcete poradiť očného lekára s ľudským prístupom, tak sa poriadne ďaleko držte od doktorky Rakšányiovej na poliklinike Šustekova. Bola som u nej na aplikácii šošoviek, a dopadlo to katastrofálne. Neumožnila mi vyskúšať si to samej pred zrkadlom, hoci som o to vyslovene požiadala, namiesto toho mi ich chcela dať do oka sama, pri každom mojom prirodzenom žmurknutí bola vrcholne netrpezlivá a po troch pokusoch ma obvinila, že som “psychicky nepripravená na šošovky” a že som hysterická. Celá návšteva mi bola absolútne nepríjemná a myslela som si, že šošovky nikdy mať nebudem.

Ale potom som zašla za pani doktorkou v optike Laurentia (na Laurínskej v centre mesta), a tam to bolo úplne iné. Pani doktorka je mladá, veľmi milá, trpezlivá, a aplikácia šošoviek zrazu bola niečím jednoduchým a zďaleka nie nepríjemným. Takže odporúčam optiku Laurentia.

Aj ja som bola u tejto pani doktorky, a jej pristup a komunikacia, no des. Ziadala som o nejake odporucania, dalsie konzultacie u inych lekarov. Je pre nu nepochopitelne, ze niekto si nemoze kupit specialne skla, prip. okuliare za niekolko stoviek €, ked denne riesi existencne problemy. Navonok vsetko pani doktorka urobila ako sa patrilo, ale bola som tam posledny raz. Idem si hladat ineho lekara.

Dobry den, mam podobnu skusenost u pani doktorky Rakšanyovej a aplikaciou kon. sosoviek, bola som tam dva krat, zaplatila za aplikaciu a nakoniec aj tak nic z toho. Iba ma tato skusenost odradila od sosoviek.

Pani dr. Rakšányiová je hotová katastrofa, a nie očná lekárka. Ona je obchodníčka, takže ju treba brať tak. Vždy doporučuje iba fotograyové sklá, lebo sú najdrahšie, očný roztok na šošovky u nej v ordinácii, samo že drahé ako šľak, rámy vo svojej optike KOBRA, kde som si veru nevybrala žiadny rám, lebo nekresťanské prachy za rámik nedám a ani ich nemám. Obe dcéry sa triasli od strachu, keď museli ísť na očnú kontrolu k tejto lekárke (za totáča sme k nej patrili). Jedna nepríjemná ženská!

Mám na spodnom viečku z vnútra malú šošovku. Myslím si, že je to “jačmené zrno” alebo očný herpes. Prosím poraďte mi dobrého očiara v Blave. Ďakujem

Ja som hladal ocneho lekara dost dlho, asi dva roky v Blave. S panom doktorom MuDr. Halazs alebo Halasz na stvrtom poschodi z polikliniky Tehelnej je podla mna dobry lekar. Ja sice lekar nie som, ale nikdy k nemu nechodim tak, ze co bude, ze by som sa ho bal. Dokonca mi dovolil si aj vyskusat sosovky, bez problemov. Buduci mesiac k nemu znovu idem na kontrolu. Dam mu 16 eur, ale u ktoreho ocneho v Bratislave sa neplati? Ma tam aj svoju optiku, za podla mna na Bratislavu celkom pohodka ceny, takze kludne vyskusajte, nic za to nedate ja osobne som s nim nikdy problem nemal. Takze prajem Vam pevne nervy, a neberte to tak tragicky, aj lekar je len clovek z masa a kosti aj my vsetci.

Aj ja mam problém s očným. Poraďte mi prosím očného lekára v Bratislave s normálnym prístupom a hlavne s “normálnou” cenou. Teda cenou pre bežného občana. Dnes som bola u jednej nemenovanej očnej lekárky - zobrala 70 eur za prehliadku a požadovala ďalších 10, že vraj za objednanie. Pritom mi sama lekárka určila termín, kedy mám prísť na vyšetrenie, takže nebolo to žiadne objednávanie a bola som sa objednať osobne, čiže ani telefonovaním. Najhoršie na tom je, že som nebola spokojná s jej prístupom. Odchádzala som síce o pár eur ľahšia, ale aj s nepríjemným pocitom.

Absolútne súhlasím. Pýta peniaze za objednanie a to dokonca aj od st. ľudí, konkrétne 76r. Je veľmi arogantná, má pripomienky tipu:" Na svoj vek sa celkom držíte, nechápem ako je to ešte možné-pritom ako kompliment to určite nieje, lebo sa tvári dosť nevrlo"zazerá" a keď podotknete, že ten poplatok je dosť na dôchodcu drahý, tak Vám nenávistne odpovie, že hádam tých"pár eur" ešte sa dá strpieť. A áno súhlasím aj s tým, že predpisuje to “najdrahšie” čo je na trhu a v jednu z najdrahších optík. A rada obviňuje pacientky z histérie ak máte iné prejavy -podotýkam, že slušné, -len prosto iné ako ona očakáva.

Pridavam sa k nazoru na mudr. raksanyiovu - pozinujuce a vyslovene urazlive jednanie s pacientom, doporucuje akusi konketne optiku pravdepodobne zo zistnych dovodov. treba sa vraj u nich objednat, tak sa objednate, pri vyetreni vytvara psychicky natlak, je netrpezliva a jedna s vami tak, ze clovek od nej odchadza a citi sa ponizeny nakoniec si vypyta peniaze vraj za to, ze vas objednala, neuveritelne. je to moja prva skusenost s lekarom podobneho razenia a zaroven dufam, ze aj posledna dakujem.

Mám podobné negatívne skúsenosti s pani MUDr. Rakšányiovou. Chová sa arogantne a manipulatívne a pacient, skutočne odchádza s pocitom, že "to čo bolo"? Kričí bez príčiny asi s domnienkou, že si to môže dovoliť. Rozhodla som sa, že takýto arogantný človek si nezaslúži moju dôveru. Nového očného lekára stále hľadám. Ak máte niekto dobrý tip, poteším sa, ak poradíte. Ďakujem.

V Bratislave navštevujeme na Kazanskej očné centrum excelens. S prístupom lekárov sme nadmieru spokojní a prístrojové vybavenie zariadenia vyzerá úžasne :slight_smile: