Od 1. januára pôsobí zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá sa zlúčila so Sideriou

Od januára 2007 začala na Slovensku pôsobiť zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera. Vznikla spojením dvoch silných a ekonomicky stabilných zdravotných poisťovní Dôvera a SideriaToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1826-od-1-januara-posobi-zdravotna-poistovna-dovera-ktora-sa-zlucila-so-sideriou

Dôvera má teraz číslo 23 a nebude sa meniť, aspoň nemá dôvod, lebo zanikla SIDERIA a tá už nebude fungovať.

Z webovej stránky dôvery: “SIDERIA zdravotná poisťovňa, a.s., zanikla 1. januára 2007 výmazom z Obchodného registra. Všetky jej práva a záväzky prevzala DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s., s ktorou sa SIDERIA zdravotná poisťovňa, a.s., k 1. januáru 2007 zlúčila.”

Zaujímalo by ma číslo účtu na ktoré sa má odvádzať povinné poistné, či je zmenené, alebo je nové. V prípade nového by ma zaujímalo aké?
Ďakujem

Kde treba odvádzať zdravotné poistenie za zamestnancov, kedže ste sa zlúčili, organizáciam ste neoznámili zmenu účtov, tak aspoň oznámte čo všetko treba vykonať od januára 2007.Všetko nie je internetová stránka. Na internete vo Vašej stránke nie je číslo účtu, kde sa majú odvádzať príspevky!!!

Tu su dva clanky, ktore informuju o zmene uctov a vsetkeho, co sa tyka zlucenia…

http://www.zzz.sk/?clanok=1932

http://www.zzz.sk/?clanok=2003

Chcela by som vedieť kedy budete doručovať nové preukazi poistenca.Boli sme celá rodina poistená v ZP Sideria a boli sme oboznámení s tým že do konca januára nám budú tieto preukazi doručené.Je polovica februára a stále nič nechodí.Ďakujem.

Dobry den,prestupujem do Vasej poistovne a chcela by som vediet,ze ked mam europ.preukaz ZP vybaveny v inej poistovni,ci si ho treba u Vas znova vybavit alebo plati ten stary.
Dakujem.