Olupovanie sa kože na chodidlách dieťaťa

Mám problém s mojim 9 ročným synom, ktorému sa v plátoch olupuje koža na chodidlách už asi rok. Boli sme aj u kožiara no nič nezabralo. Alergologička tvrdí, že je to príznak alergie, no kožné testy boli v poriadku. Už neviem čo s tým, vie mi niekto poradiť?

Tento problem ma aj moj 25 rocny syn, tiez bol par krat na koznom, ale ziadne masticky mu nepomahaju, dodrziava hygienu, o chodidla sa stara a nic mu nepomaha. Budem aj ja vdacna za kazdu radu.

Ano, presne tak, ako pisete, nie na patach. Na chodidlach, hlavne pod palcami a okolo nich, potom stred chodidla.

Aj ja som mala taketo olupovanie noh, bola som s tym u lekara a nic mi na to nedal. Zistila som, ze je to od boatiek alebo tramiek. Proste nohy sa potia v topankach, a ten pot sa osupe a potom koza sa olupuje. Treba nosit bavlnene ponozky a casto vetrat nohy a nakremovat ich po umyti s hociakym kremom. Mne to pomaha. Stava sa mi aj teraz ak mam dlho uzatvorene nohy, a krvne vysetrenia mam v poriadku. Nikdy som nepila mlieko a olupuje sa mi koza, takze nech kludne aj vase dieta pije aj nadalej. Je to od celodenneho nosenia obuvi.

Podľa príznakov je to jednoznačne plesňové ochorenie tzv. atletická noha, dá sa to jednoducho odstrániť krémom (napr. Scholl Atlets Foot mne zabral vždy), poradia vám v lekárni. A nie do jedného roka, ale do týžňa sa to upraví, najprv sa tá koža olúpe, a pod ňou už zostane nová. Dá sa to chytiť v cudzích sprchách, ktoré používa veľa ľudí a aj chorí medzi nimi.

Ahoj vôbec nie je pravda čo píšete ja nechodím do cudzích spŕch a aj tak to mám fakt neviem čo s tým.