Olupovanie sa kože na chodidlách dieťaťa

dermatológia

(veronika) #1

Mám problém s mojim 9 ročným synom, ktorému sa v plátoch olupuje koža na chodidlách už asi rok. Boli sme aj u kožiara no nič nezabralo. Alergologička tvrdí, že je to príznak alergie, no kožné testy boli v poriadku. Už neviem čo s tým, vie mi niekto poradiť?

(Hviezdicka) #2

Tento problem ma aj moj 25 rocny syn, tiez bol par krat na koznom, ale ziadne masticky mu nepomahaju, dodrziava hygienu, o chodidla sa stara a nic mu nepomaha. Budem aj ja vdacna za kazdu radu.

(Hviezdicka) #3

Ano, presne tak, ako pisete, nie na patach. Na chodidlach, hlavne pod palcami a okolo nich, potom stred chodidla.

(Ingrid) #4

Aj ja som mala taketo olupovanie noh, bola som s tym u lekara a nic mi na to nedal. Zistila som, ze je to od boatiek alebo tramiek. Proste nohy sa potia v topankach, a ten pot sa osupe a potom koza sa olupuje. Treba nosit bavlnene ponozky a casto vetrat nohy a nakremovat ich po umyti s hociakym kremom. Mne to pomaha. Stava sa mi aj teraz ak mam dlho uzatvorene nohy, a krvne vysetrenia mam v poriadku. Nikdy som nepila mlieko a olupuje sa mi koza, takze nech kludne aj vase dieta pije aj nadalej. Je to od celodenneho nosenia obuvi.

(Marek) #5

Podľa príznakov je to jednoznačne plesňové ochorenie tzv. atletická noha, dá sa to jednoducho odstrániť krémom (napr. Scholl Atlets Foot mne zabral vždy), poradia vám v lekárni. A nie do jedného roka, ale do týžňa sa to upraví, najprv sa tá koža olúpe, a pod ňou už zostane nová. Dá sa to chytiť v cudzích sprchách, ktoré používa veľa ľudí a aj chorí medzi nimi.

(dorotka) #6

Ahoj vôbec nie je pravda čo píšete ja nechodím do cudzích spŕch a aj tak to mám fakt neviem čo s tým.