Opatrovateľky Anglicko

Hľadám touto cestou opatrovateľky v Anglicku. Tak ako majú fórum opatrovateľky v Rakúsku, zakladám tému pre Anglicko.

Ahojte, ja by som chcela ísť do Anglicka opatrovať, jazyk ovládam dobre, poradí mi niekto, ako začať? Potrebovala by som sa zorientovať, kde a či sa zháňa povolenie, aké doklady si treba vybaviť na Slovensku pri dlhodobom pobyte v zahraničí, či môžem opatrovať na slovenskú živnosť, alebo sa mi oplatí založiť živnosť v Anglicku a iné postrehy, ktoré by sa mohli zísť začiatočníčke. V Anglicku som nebola 6 rokov, preto by som sa chcela ešte informovať, aké sú tam teraz náklady na stravu. Ďakujem.

Ahoj, ja som robila opatrovateľku v UK pred 4 rokmi, išla som cez agentúru, nie na vlastnú päsť. Na nete máš dosť agentúr, čo ponúkajú túto prácu. Tam ti aj povedia, čo všetko potrebuješ. Neviem, aké sú tam náklady na stravu teraz, ale je tam určite dosť draho, vlastne ako všade a ďalšia vec je, že si platíš aj ubytko, mňa to stálo v tom čase 240-280 libier mesačne, čo je riadna pálka. Ale zase som mala pekné bývanie a na dome sme boli len 3-4. Iné je ak chceš ísť opatrovať live-in, to je niečo iné a s tým skúsenosti nemám. Veľa šťastia prajem.

Ahoj, viem, že existujú agentúry, ale po prečítaní si fóra pre opatrovateľky v Rakúsku som sa rozhodla, že chcem ísť na vlastnú päsť, môžem sa vykašlať na to, aby ma niekto pásol ako nejakú prostitútku a bral si peniaze za to, že mi vybaví to, čo si viem vybehať aj sama, len by som si chcela to bádanie uľahčiť, tak hľadám dobrú dušu, ktorá tým už prešla a poradí.