Opatrovateľky v Nemecku

Dobrý deň, zakladám túto tému, aby som sa nemiešala Rakúskym opatrovateľkám do debaty.

Manžel odchádza za prácou do Nemecka a rozmýšlam, že by som tam robila opatrovateľku a mohla tak byť s ním - som učiteľka, uplatnenie v nemeckej škole nevidím reálne. Deti nemáme, dlhšie som si čítala fórum rakúskych opatrovateliek, ste niekto aj v Nemecku a viete, ako to tam funguje? Kde sa vybavuje živnosť, čo všetko si musím vybaviť, aby som tam mohla opatrovať? Za odpovede vopred ďakujem, Inga.

1 Like

Rada Vám zodpoviem na vaše otázky môzete ma kontaktovať 0907 314 526

Dobry vecer, aj mna to zaujima, boli by ste taka dobra, mi tiez poradit? Dakujem!

Dobry den. Chcem zacazt pracovat ako opatrovatelka v Nemecku. Nemam opatrovatel. kurz ani zdr. skolu. Vie niekto mi poradit, aka agentura by mi bez tohto nasla pracu? Nemecky sa dohovorim. Dakujem za odpovede.

Ahojte, chystám sa do Nemecka skúsiť šťastie a nájsť si prácu bez agentúry, len neviete mi poradiť? Môžem pracovať ako zamestnanec, alebo musím mať živnosť? Dakujem.

Prosim, nemecka agentura mi ponukla manz. par, manzel na voziku, manzelka byva s nim, ju vraj opatrovate netreba, ked ziadam 60 Eur na den, je to vela? dakujem, Margit. ponukli mi 54.

Myslím, že to nie je veľa, za dvoch členov domácnosti je primeraných 60 až 70 Eur. Ak pôjde o prácu na slovenskú živnosť, tak tých 54 Eur je úplne nedostatočných, tak na živorenie. Treba si uvedomiť, že z týchto peňazí budeš musieť ty, príp. aj tvoja rodina vyžiť ešte aj rovnako dlhé ďalšie obdobie, keď budeš doma.

Ahojte, nevie niekto poradit s formularom E 101 po novom A1, ktory potrebujem do Nemecka? co vsetko musim dokladovat v socialnej poistovni aby mi ho vystavili tak, aby som mohla platit odvody na SK?

K vystaveniu form. A1 potrebujete zivnostensky list, pracovnu zmluvu original plus slovensky preklad, doklad (faktury) o tom, ze ste minimalne 2 mesiace vykonavali opatrovatelsku cinnost na Slovensku. Najlepsie je zajst na socialnu poistovnu, tam Vam vsetko povedia.

Zdravím Danka ! 1. / je nutné dokladovať vykonávanie práce na SK minimálne 2 mesačnej / uvedenej v živnosti a totožnej s prácou v D / + kópiu zmluvy s rodinou v D… Tieto 2 veci / prefotené / predložiť v soc poisť… a oni vydajú požadovaný formulár. Prajem veľa šťastia a úspechov

Ahoj Margit ! To je podľa mňa málo. Ženy majú viac, pti takýchto stavoch a za jednú osobu. Pravda, vždy je to o dohode so zamestnávateľom - v tomto prípade s rodinou. Lebo agentúra iba sprostredkuje prácu. ""Pracovný vzťah je medzi opatrovateľkou a rodinou = klientom “” Prajem veľa zdaru

Ahoj Nika ! Pokiaľ vieš nemecky, tak najschodnejšia cesta je sledovať inzeráty v nemeckých novinách / najlepšie regionálnych / , resp. si tam aj uverejniť svoj inzerát.

ZdravímInga ! Pokiaľ ste učiteľka a ovládate NJ máte šancu učiť v D. Je tam nedostatok učiteľov. Môžete ma kontaktovať, pokiaľ máte záujem. 00421908451361

24hpflegeservice v Bavorsku hlada opatrovatelky. Kontakt: +49 99414014480 priamo do Nemecka
+421 915886772 p. Olajosova
info@24hpflegeservice.de

Prosím Vás žienky, nemáte niektorá vzor faktúry akú dávate nemeckej rodine. Bojím sa, aby som to vystavia správne, striedačka mi ukázala len akýsi príjmový lístok, to by mi asi na daňovom nestačilo. Prosím poslať na mail: zu.kodym@gmail.com

Dobrý den, nevím teda jak často hodláte jezdit domů, ale jestli neznáte perfektně jazyk a jejich právní systém, tak bych se nepouštěla do živnosti tam, ale vytvořila bych si živnost u nás. Nevyznám se teda v tomto tématu 100%, ale kamarádka, která pracuje v Rakousku to dělala takhle, že danila všechny své příjmy ze zahraničí doma. Doporučuji se ale ještě raději ujistit u někoho, kdo tomu fakticky rozumí. Já jediné co znám a co bych mohla z vlastní zkušenosti doporučit jsou tyto stránky: https://comeflexoffice.cz/poradna.

Veď väčšinou všetky tieto opatrovateľky ktoré robia v Nemecku sú tam cez slovenské cestoky, nie?

ano da sa povedat, ze takych 80%

Dobrý deň ak by bolo možné aj ja by som poprosila o niejake info ohľadom opatrovateľka v Nemecku