Opatrovateľky v Rakúsku a daňové priznania

musíš podať na Slovensku!

ano sk.

nezdaniteľné sumy - obmedzená daňová povinnosť = neobmedzená daňová povinnosť mínus 8 000,00, nie je fixná. K mýtu 10 alebo 11000 prispelo aj rakúske bmf s informáciou o domácej opatere z decembra 2007, kde automaticky opatrovateľky BÝVAJÚCE u opatrovanej osoby mali tam prevádzkáreň a boli v Rakúsku neobmedzene zdaňované.Na to vyrukovalo slovenské DR s výkladom domicilu u opatrovateliek v zmysle slovenského zákona o dani z príjmu a obidve strany zabudli na medzištátnu zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Samozrejme riešenie cez E 9, používané daňovníkmi s príjmami z viacerých štátov je v poriadku, ale už samotná suma, ktorú treba uviesť do tlačiva robí niektorým DÚ na Slovensku problémy - je síce za ňu zodpovedný daňovník…, DÚ len potvrdzuje domicil - no a keďže mnohé opatrovateľky si nárokujú bonusy na deti na Slovensku, automaticky sa zaraďujú

zaradím moje príspevky kam patria Krátke info pre tie , ktoré by chceli vedieť, či majú nárok na nejaký „bonus“ alebo na nejakú odpočítateľnú položku pri DP v A.
1.treba sa zaradiť a zistiť či spĺňate kritéria „Alleinverdiener bzw. Alleinverdienerinnen „ alebo „Alleinerziehende“ /napr.na stránke >link< 2. Der Alleinverdiener- oder Alleinerzieherabsetzbetrag beträgt pro Jahr
ohne Kind: 364 Euro
mit einem Kind: 494 Euro
mit zwei Kindern: 669 Euro
mit drei Kindern: 889 Euro
für jedes weitere Kind erhöht sich dieser Betrag um 220 Euro
3. Kinderabsetzbetrag -
Der Kinderabsetzbetrag beträgt 58,40 Euro (ab 2009) pro Kind und Monat.
Der Absetzbetrag wird gemeinsam mit der Familienbeihilfe ausgezahlt und ist nicht gesondert zu beantragen.
4. Unterhaltsabsetzbetrag
Wer für ein Kind, welches nicht im selben Haushalt wohnt, nachweislich gesetzlichen Unterhalt zahlt, hat Anspruch auf einen monatlichen Unterhaltsabsetzbetrag in folgender Höhe (Werte ab 2009):
für das erste Kind: 29,20 Euro,
für das zweite Kind: 43,80 Euro und
für das dritte und weitere Kinder: 58,40 Euro.
Achtung:
Der oder die Steuerpflichtige und dessen (Ehe-)Partnerin oder deren (Ehe-)Partner darf für dieses Kind oder diese Kinder keine Familienbeihilfe beziehen

Ja by som chcela vediet, preco niektorym opatrovatelkam bolo už pridelene danove cislo a niektorym nie. Ja osobne ho tiež nemam a podavala som si dan.priznanie aj v minulom roku, lebo živnosť mam od 15.1.2008.Dakujem

Ahojte dievčatá, prosím Vás je potrebné do DP na Slovensku do príjmov pripočítaŤ aj Sachbezug ak na Slovensku nemám žiadny príjem? Lebo nemám v tom vobec jasno.Ďakujem za odpoveď.

Na Slovensku uvádzaš do DP rovnaký príjem ako v AT , teda aj so Sachbezugom

Srdečná vďaka Tereze za odpoveď.

Alleinverdienerabsetzbetrag si odpočítavam pri výdavkoch? Finanzamt mi to nevypláca?Dakujem Albína

hore v príspevku od Terezy

mne na na danovom urade tvrdila ze mame podat danove priznanie v mieste bydliska a nemozeme podat v dvoch statoch lebo budeme pokutovane.a pokial v rakusku prekrocime sumu 11000e tak len vtedy je poretebne podat danove priznanie v rakusku a na zaklade neho vydaju potvrdenie ktore mame odovzdat u nas na danove

pani z DÚ nemá pravdu

Prosím o radu. 11 000 € je hranica príjmu brutto či neto? V agentúre tvrdia, že netto, a preto v AUT podanie nepodávam, ne v SR. Viete mi presne poradiť? Vďaka.

Hranica 11 000 je netto, na Slovensku podávaš DP,ak tvoj príjem bol vyšší ako 2012,85 eur.

Velka vdaka. Cize po odpočte paušaku poistenho:)

áno,hrubý príjem - 12% paušál - SVA - poplatok do hospodárskej komory = netto príjem

Ďakujem za pomoc, aspoň som sa utvrdila v mojej mienke.

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, aká je výška vecných príjmov za bezplatnú stravu a ubytovanie pre daňové priznanie na rok 2009.Ďakujem pekne

Ahoj mam prozbu kde najdem to tlačivo E9 minuleho roku som danove podavala mam už aj danove čislo prišlo mi v auguste ale nedala som ten formular tak neviem čo a ako teraz dakujem :-)Janka

na deň je 6,54 eur