Opatrovateľky v Rakúsku a daňové priznania

vie mi niekto povedat, prečo niektoré opatrovateľky maju danove čislo a ine nie.Dakujem

aj ja sa chcem spitat kto mi vie poradit s tym danovym priznanim na sk,živnosť mam od septembra 2009,som alleinziehende,poprosim o info ak je to možné
Tinka

tie ktore museli podat DP,alebo ho dobrovolne podali uz D.c. maju.

Prave o to ide, že tie opatrovateľky, ktore už podali danove priznanie, niektore maju a ine nie. Prosím, odpovedajte, ak naozaj rozumiete danej teme, nie iba preto, aby ste dačim prispeli. Dakujem

Ahojte chcela by som vediet ak som alleineziehende matka s jedným dieťaťom mám nárok na ten takzvaný bonus V RAKUSKU ak moj syn žije a býva na slovensku kde ma trvale bydlisko tak ako ja DAKUJEM

DIČ dostali tie, ktoré sa zaregistrovali na DÚ na Slovensku.
Keď som sa na DU na to pýtala, tiež nemali jasno v tom, či sa musím registrovať alebo nie, keďže som ako živnostník prihlásená v Rakúsku. Nezaregistrovala.
DP podávam, vypisujem tam RČ.

Nerozumiem, prečo sa čuduješ, že ti tu niekto odpovedal nie tak, ako si ty chcela. Veď si pozri svoju otázku - pýtaš sa na slovenské alebo rakúske daňové číslo ?

Máš nárok na bonus v AT,ale musíš podať daňové priznanie za rok 2009,taktiež si musela v roku 2009 poberať rodinné prídavky minimálne 7 mesiacov. Zatiaľ to tak bolo,ale vraj došlo k nejakým dohodám medzi AT a SK,takže nie som si 100% istá.

Este jednu otázočku. Pokiaľ je mama i dôchodkyňou v SR, k hrubemu prijmu v AUT sa priratava i slovensky dochodok a až potom sa odpočítava paušal a odvody v AUT? Alebo sa slovenský dochodok uvádza len na daóvom priznaní v SR a s AUT príjmom nema nič spoločné? Bola mi povedaná druhá alternatíva, len sa chcm uistiť. Ďakujem pekne a pekný deň!

Este jednu otázočku. Pokiaľ je mama i dôchodkyňou v SR, k hrubemu prijmu v AUT sa priratava i slovensky dochodok a až potom sa odpočítava paušal a odvody v AUT? Alebo sa slovenský dochodok uvádza len na daóvom priznaní v SR a s AUT príjmom nema nič spoločné? Bola mi povedaná druhá alternatíva, len sa chcm uistiť. Ďakujem pekne a pekný deň!

Na SK daňové číslo nedostaneš-v AT ho dostaneš hneď po prihlásení sa na Finanzamte-to ,že ho niektoré nemajú neznamená,že kým ho nebudú mať nemajú žiadne povinnosti ubezpečujem vás,že spolupráca medzi SVA a Finanzamtom je perfektná a nezabudnú na vás.Výhoda je ,že sa so všetkými dá plnohodnotne komunikovať a vybavovať si veci aj mailom aj telefonicky.Ja som sa prihlásila o daň.číslo už pred 2 rokmi ,pretože podávam dobrovoľne daň.priznanie a preto platím už vyššie odvody na poistenie a nebudem doplácať potom naraz po 3 rokoch-sumu ktorú navýšia podľa skutočného zárobku dostávate na účet penzijného zabezpečenia-tak že tieto peniaze sa vám ukladajú a dostanete ich pri odchode do dôchodku.

z tých peňazí mi má byť vyplácané nejaké percento ako dôchodok, tak mi to bolo povedané, nie že mi ich vyplatia pri odchode do dôchodku, vally ty máš tú informáciu od koho ? aj ja podávam v AT priznanie už dva roky a aj keď zarábam nad priemer, neplatím väčšie poistenie, lebo si náklady uplatním priamo tak, že mi vychádza vždy min. základ na odvod poistného

Chcem sa spitať kto tu robi danove priznania,alebo kto mi može preposlat na emailovu adresu vzor ako vypisat danove?živnost mam v at,poprosím o info ak je to možné…surne:-))

ak som správne pochopila danové ,príjem vypočítam rovnakým spôsobom plat+strava ,ubytovanie =/98.I0e/2týždne/+cesta=hrubý príjem tak ako vAT aj na SK .?Rozdiel je vo výpočte čistého príjmu ,kde zHP odpočítam soc.odvody+na SK 40%paušalne výdaje/z HP/,kdežto vAT 12%paušalne výdaje .Správne p.Terezka ´,či Valy? a ešte nezabudnúť na F E9!potvrdenú na sk ,priloženú k rakúskemu DP.! Ako sa robí požiadanie o daňové číslo v At ? vlani som vRak.nepodávala DP,to dúfam nie je problém až na to,že nemám zvýšené odvody.Hoci počula som z overených zdrojov,aj takú mienku,že škoda platiť tieto navýšené odvody už teraz ,pretože k domeraniu dôjde v 3roku poistenia,ak zisky 3 roku boli vyššie ako 537,78eur mesačne.To sa jedná o penzijné,? zdravotné sa nedomeriava za tie 2roky,iba v 3 roku? .urazové závisí od zisku ,ai domeriava.Ako to správné chápat ,neobjasnené ako to myslia presne? Ak viete objasniť .Vdaka B

dnes som sa dozvedela ze ten Sschbezug je uz 7 eut pre tento rok ale neviem ci je to pravda neviete o tom nieco?

prosim Vás poradte mi presne som si precitala vas prispevok aj na tej stranke co pisete som bola aj tak neviem ci splnam podmienky na vyplatenie bonusu v rakusku ja mam živnosť uz od 2008 a som alleinerziehende matka s jedným 19 ročným synom ktorý chodí do školy. Rodinné prídavky dostávam v rakusku. dik

jarka prosim ako si mám ten bonus vybaviť?je to extra tlacivo alebo je to na tlacive pre danove priznanie alebo ako to je? prosim dik

Ten bonus je na tlačive pre daňové priznanie…je to formulár E1,bod4,zaškrtneš bod 4.1,to je ten Alleinerzieherabsetzbetrag,to je všetko. Dá sa to aj spätne za rok 2008,ale nepíšeš,koľko mesiacov si za rok 2008 poberala RP.

Za rok 2009 je Sachbezug 6,54. Aj keď je teraz 7eur( o čom neviem),tak si ho prirátame až v roku 2011.

veľmiti jarka dakujem ja som nasla na internete aj extra tlaciva pre alleinerzieherabsetzbetrages pre rok 2008 ale to mi uz asi nebude treba ked to je v danovom priznaní ale ako možeš tak mi este napís ako a kde to mam napísať aby som to dostala aj za minulý rok ja som v 2008 poberala rodinné od mája takze aj tak je to 7 mesiacov dik