Opatrovateľky v Rakúsku

Dobry den, damy
Ja by som sa chcela opytat, ci mam sancu robit opatrovatelku v Rakusku, ked neovladam nemecky jazyk? Dakujem

Ahoj Anastázia,
tak nemčina je potrebná, už pre teba samu. Ak sa ti podarí najsť si miesto a rodina bude súhlasiť, že aj s týmto jazykovým nedostatkom nastúpiš, budú sa na teba slová lepiť jedno po druhom. Moja kamarátka v susedstve, vedela sa tak akurát pozdraviť a poďakoveť, ale rodine sa zapáčila. Ja som jej sice zo začiatku trochu pomohla s tlmočením, ale rýchlo sa chytila a dnes po roku sa krásne všade dohodne. Všetko záleží od rodiny a od teba ako sa budeš snažiť. Ja keď som sa sem chystala, zatvorila som sa na 10 dni na záhrade a drvila som 1000 najpouživanejších slo v nemčine … a pomohlo mi to. Tak veľa chuti W.

mila Anastazia-aspon zaklady by si mala ovladat,aby si sa vedela dohovorit s opatrovanym clovekom a co bude vlastne tvojou ulohou.A ak tu už budes-v Rakusku naucis sa postupne…môzes navstevovat kurzy-ak ti to “povolanie” dovoli…
vela stastia

odkaz pre Janu…kazda zena sa rozhodla sama,ci bude robit takuto pracu alebo nie!
a povedz mi,kde by inde zarobili za 2 tyzdne 20000sk! a mali ubytovanie,stravu a cestovne zaplatene?
a to 20000 je este malo co pisem…

a mam vyse 30r,tak sa podla toho spravajte,aj ja sa chovam podla toho.
Na tomto fore som uz par mesiacov a preto,ked som videla,ze pribudla nova tema "opatrovatelky v R."ktoru ste vy zalozila,tak som si hned na nu "tukla"lebo ma zaujimalo o com to vlastne bude…Sama som robila takuto pracu,preto ma to zaujalo o to viac.Lenze,hned ako som napisala moju skusenost…ste ma napadli,ci vôbec viem o com to pisem atd…to ma zarazilo…a aj nahnevalo-a reagovala som na vasu odpoved.Cize,z toho vyplyva,ze som necakala len na vase prispevky ale reagovala na vase odpovede na moje prispevky…Nemam zapotreby vyckavat,kym vy nieco napisete…reagovala som na to co mi prislo vhodne za reakciu.A mimochodom…co tie vase slova…ako “expertky” a tak pod.Nepatrilo to nahodou na moju adresu?
Ak by bolo mojim zaujmom vas napadat,napisala by som vam na vas mail…nemyslite?
Môj nazor nezmenim a ten je,ze su to zasluzene peniazky za zasluzenu robotu,ale len v tom pripade ak tuto robotu robia ludia,ktori to naozaj robit chcu a vlozia do toho aj kusok svojho srdca…

Ahojte operky. Vie mi prosím niekto z Vás poradiť ako mám postupovať keď : pracujem legálne v Rakúsku na živnosť od 1.8.2008. Momentálne som veľmi chorá a som na PN.Dozvedela som sa, že keď si platím odvody mám nárok na nemocenské dávky z Rakúska. Poraďte prosím ak máte s tým skúsenosti, ako mám postupovať…ahoooojte a všetky sa držkajte…veď sme si túto prácu vybrali samy, tak si pomáhajme a nebuďme ironické…

Ahoj Julia…pisala si ze sa budes informovat o danovom priznani…ja som na zivnost od jula min.roku…imak robim tu robotu uz 8rok…momentalne som cez agenturu,a kazdy vravi inak…nemam cas sa dostat na zivnostenske v rak…tak ak by si bola taka dobra,a zistis to…daj vediet ako je to po novom…nech nas rajchci potom nenahanaju.xi.vdaka.Lu.

Musíte mať zmluvu s rodinou Personenbereunngswertrag viesť pokladničnú knihu a príjm.+výd.doklady-do príjmu dať aj zo zákona mesačne 98.10 eur(kost+logis),ale odrátať si môžete len poistenie+12% PAUŠÁL…žiadne cest.lístky,bločky a pod.
Einkommensteuererklärung sa dáva len nad 10000 eur.-musíme viesť len účtovníctvo k nahliadnutiu nemáme žiadnu inú povinnosť-veľa nájdete aj tu:
http://www.gruenderservice.at/upload/pub/338/cc605e0c-5d09-43b2-b7b2-d8b90875f73e.pdf

Dobry vecer, pani Wilma.
Aj ja si myslim, ze hadky tu nepatria.Mame si tu pomoct a poradit si navzajom. Co sa tyka dalšieho vzdelavania, mate uplnu pravdu.Ved vsetko ide do predu, meni a vyvija sa, Ak chceme obstat na rak. trhu, tak musime byt aj stale lepšie, či v jazyku ale aj v odbore osetrovatelstva. Ved na trh sa tlacia polske a rumunske opatrovatelky a nemusim Vam hovorit, kolko Poliakov a Rumunov je. Tak zenicky budme sudrzne a inteligentne. papa

Nemas sancu robit v Rakusku ked neovladas ani trosku nemcinu . s pacientom musis komunikovat,aj rodinov ,lekarom .Vzi sa do situacie ze ty si ten pacient a opatrovatelke nerozumies nic…a potrebujes nieco si chora…radim ti zacni sa ucit aby si aspon nieco rozumela.Nevzdavaj sa ked to chces robit…zaciatky su taske ale skus to…vela dievcat aj zien zacinalo len lamavov namcinov.Ja to robim 8 rokov a nelutujem cas ked som sa mucila s nemcinov za pochodu v praci drzim ti palce …dokazes to ked chces…

Zdravím Vás. Ja som tiež sliepkaˇ,VŠ, ktorá ešte pred 2 mesiacmi pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku.
To je tak,príde okamih a vsetko sa zrúti, zmení o 180 stupňov. Najprv šok a potom funguje pud sebazáchovy,zodpovednosť za rodinu a dobrovolne idete driet na rakúšanov, lebo Slovensko nie je schopné/?/ Vám pomôcť prežiť s rodinou. Práca v Rak. zachránila mna i moju rodinu.Ja som sa stretla s väčšinou opatrovateľky, ktoré nedobrovolne odišli do rakúska, lebo otcovia neplatili alimenty, leboboli vyhodené zpráce ako 50-ročné,…alebo boli prípad ako ja.Preto nesúhlasím s niektorými názormi tu prezentovanými- že to všetko je len pre prachy. Majte sa pekne.

ahoj julka minuly rok som pracovala v rakusku 4 mesiac som doma mala som zdravotne problemy chcela by som opat vratit k tejto praci ak mozes a budes taka dobra sprostredkovat rodinu budem ti velmi vdacna a zaviazana

Este jedna vec.Ze dnes zijeme v trhovej ekonomike/reakcia od mikiny/? Kazda vec ma nejaky zaklad,od ktorej sa odraza to ostatne. Tak je to aj s platmi.Napr.na Slovensku ma zamestnanec plat 110,-Sk v cistom./zamestnavatel odvadza za neho odvody a dan/Je to zaklad pre plat zivnostnika,ktory ma plat 140,-Sk v hrubom za tu istu robotu, lebo odvody a dane si hradi sam.Preco to tak nie je v Rakusku? Preco si mame stanovit plat sami, ked sa nemame od coho odrazit.Zamestnane opatrovatelky/nie zivnostnicky/v Rakusku maju stanovene zakladne platy,priplatky,13.plat,vianocny a dovolenkovy plat.Pre nas zivnostnicky nic take neexistuje.Vacsinou,to co ma opatrovatelka-zamestnankyna v cistom 55-60eur na den,to dostaneme my v hrubom.Rodiny to maju dobre prespekulovane. Nase odvody ich vôbec nezaujimaju.Preco nemôžeme robit opatrovatelstvo v rakusku na nas zivnostensky list,tak ako pracuju nasi zivnostnici v roznych profesiach v zahranici? Mame akurat problemy s prihlasovanim,odhlasovanim,pozastavenim zivnosti,vybavovania pridavkov na deti/aj s tym mam neprijemne skusenosti-neochota uradnikov poradit,nemame narok,potrebujeme rôzne potvrdenia,ktore nam rak.urady nedaju,lebo robime len 2 tyzdne v mesiaci a pod./.Urady nam ponukaju platit nezamestnan. prispevok,ale nezamestnanecke dostanú len obcania s trvalym pobytom v rakusku.treba citat aj ostatne veci,ktore sa nezverejnuju, ale daju sa najst na ich www.strankach.

Ahojte dievčatá , ešte som vám zabudla napísať pár postrehov z Rak. Aj ked vás postretne dobrá , alebo zlá rodina , tak vždy je to vynikajúca skúsenosť do života pre náš osobnostný rast , ja som odišla do R. po vyštudovaní VŚ - nem. j., aby som sa naučila po nem. aj rozprávať a zabezpečiť si strechu nad hlavou. A zažila som všeličo , dokonca som robila aj kuchárku - na zámku pre grófsku rodinu -toll ne ?Spomínam na tie časy teraz veľmi pozitívne .Držte sa všetky a majme sa radi …a veľmi rada som sa stretávala so slov.opatr.vo Viedni- v krásnom to meste na modrom Dunaji… Maja

no podla toho, co pises, tak sa mate od coho odrazit- platy zamestnanych opatrovateliek. a ze vam rodiny nie su ochotne tolko zaplatit? no…sorry, ale si za to mozete vy same. v drvivej vacsine nerobite vylucne len opatrovanie nevladnych ludi, ale ste ochotne sucasne robit aj ine domace prace. tak sa necudujte, ze ste u rakusanov zapisane ako lacne pracovne sily- bez urazky- sluzky


Pre Mikinu /ja na teba neutocim,ja len chcem
ziskat viac informacii,ktore by nam vedeli pomôct, neber moje reakcie osobne/
Ono totiz opatrovanie a osetrovanie nie je to jedno a to iste. Opatrovatelske ukony vyzaduju aj domace prace, osetrovatelstvo su ukony zdravotnickeho charakteru. A pre Amy: od noveho roka zeny,ktore chcu robit opatrovatelky v rakusku na zivnost, musia si bud urobit bud 400 hodin opatrov.kurzu v Rakusku alebo musia mat pol roka preukazatelnej praxe v opatrovani.
Od koho potrebuju potvrdenie, ci od rodiny alebo od agentur, neviem, treba sa informovat aj cez internet na www.wko.ort.at.
Inac, co som citala o minimalnych mzdach pre opatrovatelky, do jednej tarify su zahrnute opatrovatelky bez vzdelania, s kurzom pre opatrovatelky a zdravotne sestry. Tie maju rovnaky plat. A je to aj v praxi.Takze je jedno,ci mate alebo nemate vzdelanie. Hodnotia nas rovnako. Diplomovane zdravotne sestry su hodnotene samostatne.

Mile opatrovatelky v rakusku.precital som si Vase nazory a pripomienky(hlavne co sa tyka Agentur).Robil som sofera pre jednu Agenturu(zeny,ktore som vozil do Rakuska vo vacsej miere boli nespokojne).Som na ciastocnom invalidnom dochodku,a touto cestou Vam chcem ponuknut sluzby(dochadzanie do prace).Mam k dispozicii 9miestny bus.Viete tazko sa mi hlada praca(mozem robit len sofera).Mile opatrovatelky,ak by ste mali zaujem o moje sluzby,prosim ohlaste sa.Pochadzam z Partizanskeho. DAKUJEM

ja pracujem uz v rakusku svrtý rok a rakticky som stale u tej istej rodiny no chcela bi som sa spytať ak niekto vie ci treba podat danové priznanie v rakusku a ci aj na slovensku a ake doklady su k tomu potrebne este som to nerobila tak neviem ak vie niekto poradit tak budem rada zdravim vás

ahoj,ja bby som chcela chcela ísť opatrovať do rakúska začala som sa učiť NJ velmi ma to láka mám dobrý vztah k ľudom tak chorým ako vsetkým,neviem koľko treba vediet NJ a co este treba,kamoska isla tak ze nic nevedela len zo slovnika viacmenej a postupne sa naucila je vonku už rok,prosim ta porad ako mám postupovat dakujem.

ahoj opatrovatelky