Operácia chrbtice

…tak dnes som absolvovala dalšie vyšet.,kolega mi vybavil konz. s neuroch. a môžem povedať že som asi našla fajn lekára.Odporučil mi mavštevovať iného neurologa tak snád´ sa ľady pohnú.Operácia nieje ešte taká akútna tak 50/50,uvidím po jeho navrhovanej liečbe cca 2 mesiace,komplet mi vymenil lieky ,tak idem odpočívať lebo mi tá pravá noha asi odpadne…

no vydite pani ADKA…ze ste to dokazali…asi ste si riadne povedali svoje ,co dakedy treba,aj ja som bol dnes na konzultacii…a operacia sa zatial odklada…musim podstupit kaudalne blokady a ak to nezaberie tak az potom sa bude operovat…aj som rad…lebo co rez to horsie ,vyskusam este toto,dufam ze to trochu pomoze ,ale ak to nebude pomahat tak ma nozicek neminie,som rad ,ze ste sa ozvala a prajem hodne zdravicka a odpocivajte a setrite sa zdravie mame len jedno a kupit sa neda,

Vazena pani Jaroslava,
Som lekar v Nemecku, doporucujem Vam urobit kontrolnu magneticku rezonanciu a elektromyograficke vysetrenie spolu s neurologickym vysetrenim a s komplentnymi vysetreniami ist na ambulanciu ortopedickej kliniky-Ruzinov v Bratislave alebo na neurochirurgicku kliniku Nove Zamky. Tazko je robit diagnostiku po maile,ale mnou doporucene vysetrenia su standardne, eventualne sa mozu pri pobyte na lozkovom oddeleni doplnit o kontrastne vysetrenie miechoveho kanala tzv. perimyelografiu.Potom sa planuje typ operacneho zakroku. V zahranici(napr. Nemecko)stoji hospitalizacia+operacny vykon priemerne 11000-12000 Euro, pokial nemate potvrdenie vasej slovenskej zdravotnej poistovne na zaklade doporucenia nemocnice o nemoznosti liecby na Slovensku (tzv. formular E112). Nikto Vam vsak neda garanciu na absolutne uspesny vysledok,ale sance su lepsie. Tym ze uz mate urobenu hemilaminectomiu a neprislo k ulave mohla by este prichadzat do uvahy zadna stabilizacia L3-L5 eventualne S1 pomocou titanovych platniciek a vyplnenim medzistavcovych priestorov kostnym stepom z panvy(ale berte to s rezervou-diagnoza po maile). Nechajte sa vysetrit doc. Rehakom v Ruzinove a budete mat tzv. druhu mienku k Vasmu tazkemu stavu. V zahranici Vam doporucujem nemecku ortopedicku kliniku v Zentralklinik Bad Berka(pri Weimare a Erfurte)-Chefarzt(primar)Dr. med. H.Böhm.
Tel:004936458/51401-Sekretariat. Predtym nez budete telefonovat vyjasnite si otazku platenia-cez slovensku poistovnu alebo 11-12 tisic euro-zaloha za operaciu pokial to nejde cez zdravotnu poistovnu.
Co sa tyka bolesti dovtedy potrebujete uz silnejsie opiaty-napriklad morfinove kvapky alebo naplaste Durogesic (davka sa musi postupne zistitpodla ucinku aj ked tam je riziko zavislosti,ale to je pri Vasich bolestiach druhorade. K tomu este aj prehanadlo pretoze maju neziaduci ucinok zapchu (Makrogol sacky eventulne plus Guttalax).

…dobrý den´,dnes som začala s infúziami a je mi mizerne… akoby mi vyvolávali d´alšiu bolesť a nato ma lekár posiela do Dunajskej Stredy ,kde pod CT robia vpich Dobrophinom…,sice mi to vysvetlili ale aj tak mam už zo všetkého strach…čo sú to tie kaudálne blokady? asi je to zbytočné odkladať aj tak nás to raz neminie,len už to trvá príliš dlho a ja mám toľko plánov …

Pani ADKA…ja mam teraz ist na kaudalne blokady na druhy tyzden som objednany,musia vas hospitalizovat ,ale robia to aj ambulantne,co neodporucujem…dake krvne vysetrenia pred tym,ako vam to budu robit…mne to prvy krat vlani v lete vydrzalo 2-mesiace ,a bolesti boli znovu…pod CT-ckom vam daju opich …proste zmrazia bolest…ale v mojom pripade dobre trafili do korena tak som mislel,ze som ochrnul…a nemohol som 5-6 hodin chodit ,mal som strpnutu celu nohu…chodte tam ,vam to mozno vydrzi dlhsie ,zalezi v akom stadiu je vase ochorenie,ja musim ist znovu ,nevladzem chodit…a tie pichave bolesti uz az v zadku ma znemoznuju…drzim vam palce,bodaj by vam to pomohlo…potom sa ozvite …napiste ako to na vas zaposobilo…ja na to dobre spomienky nemama…nie ze by som vas strasil…kazde telo to znasa inac…hodne zdravia prajem pani ADKA,DRZIM PALCE ESTE RAZ ,DURO–

…dnes mi až na siedmi krát pichli infúziu a to na koniec do zápestia,ani som ju nedobrala pretože mi prišlo zle a tak mi nedokapala,ruky mám jak dáky nar.,už sme sa zo sestričkou na tom aj zasmiali…ale ten vpich pod CT to je asi to čo mám aj ja skúsiť…

skuste to pani ADKA…je to neprijemne ale asi to musi mat nejaky efekt…len sa neptreba bat…aj mne praskaju zily ked mi davali infuzie…je to vraj ,ze pijeme malo tekutin…tak hodne pit-pit-pit,ale nie alkoholu ale cistu vodu ani nie mineralnu…zatial sa majte…hodne zdravicka,

Dobrý s týchto vašich diskusií sa bojím ísť na konzultácie mám len 24 rokov a už mám herniu dvoch diskov a teraz mi je z toho až do plaču to každému sa nevydarila operácia.

Neboj sa MAJKA,vecsinou to dopadne dobre,ty si mlade dievca,ale ked sa neda inac pomoct tak to musis vydrzat,aj ja som bola operovana na herniu disku a je mi po operacii este horsie ako pred operaciou,ale ty si musis verit ze tebe sa operacia vydari…mam po operacii hrozne zrasty a tie robia take iste problemy ako pred operaciou…ba este horsie preto musim chodit na blokady…drzim palce a napis ako dopadla konzultacia…

…pani Gituš čo vám pomáha od bolesti? mne je dnes strašne! mne sa bud robia vyrážky alebo ma bolí žalúdok,od piatku po infúzii ma bolí noha ale tak ako keby som ju strácala,zajtra idem lekárovi a mám ísť na obstrek

Mne zaberaju len TRAMAL-kvapky,tiez ma bolieval zaludok z liekou rak 2-roky uzivam kvapky,dajte si predpisat neurologovi…potom vam to moze predpisovat aj obvodny lekar…obstrekom neverim,ani som si ich nedala pichnut,odmietla som…lepsie su blokady…

odporúčam Neurocentrum v Krajskej nemocnici v Liberci - primára Petra Suchomela. SUPER !!! Prístup, starostlivosť a vôbec všetko. Ak Vám to poisťovňa nebude chcieť uhradiť, stojí za to, aj si to zaplatiť.

ahoj Tinka,mam uz 10 rokov problemy s krcnou chrbticou.Mala by som zaujem navstivit primara Suchomelu,mozes mi prosim napisat nieco blizsie o tomto doktorovi,napr ako si ho nasla,ake si mala problemy s chrbticou? moj email>andorka@pobox.sk
Dakujem velmi pekne,Nikol

vcera som dala prispevok na net a dnes tam nie je.Moj problem je hemengiom Th12,L1,L2,centralna profuzia platnicky L5/S1 potrebujem poradit co sa da s tym robit pred 10 rokmi som mala oziare na L1 Minuly rok sa to roztiahlo co s tym Dakujem

Dobrý bola som v utorok na konzultácii v Nových Zámkoch a povedali, že je to nutné operovať,že to nie je ťažká operácia oni to len vyčistia a na druhý deň si budem môcť už sadnúť a o pár týždňov budem môcť ísť aj do práce,ktovie či to bude pravda.Zistili mi, že už nerv v palci na pravej nohe nejako nefunguje a čakacia na operáciu je 2-3 mesiace to je riadne zlý pociť takéto čakanie.Dúfam, že mne sa vzrasty neobjavia …

Pred pol rokom do mňa vrazil žiak. Odvtedy ma veľmi bolí na ľavej strane v driekovej oblasti. Nemôžem dlho sedieť a v noci pokojne ležať na ľavom boku. Neviem sa odhodlať ísť k lekárovi.Dozadu sa nezakloním. Masáže nepomohli ani uvoľňovacie cvičenia. Pomôže mi niekto z prispievateľov?

Danka:pomoct Vam nepomožem,ale aspon poradim.je to dost dlha doba od urazu .pod tym sa može skrivat kade čo.Ale ja by som po takej dobe navstivila ortopeda a pitala sa na RTG-snimok.A ked tam nic nenajde tak k neurologovi…možu to byt vysunute platnicky a tie vedia riadne sposobovat bolesti.//ked nepomohla ani masaž ani cvičenie//treba to takto riešit…prajem vela trpezlivosti pri lekaroch…a nedat sa odbyt .že to nič nie je.

Ahojte platničkári,
ja sa tiež radím medzi tých, ktorí majú ťažkosti po operácii. Ja som po operácii krčnej chrbtice, minulý rok v júni ma operovali na BA-Kramároch. Menili mi platničky C5/6 a C6/7. - titán a karbón mi vkladali. No poviem Vám nie je to nič moc. Stále mám problémy, hlavne bolesti v šiji, a v pravej ruke. Bolesti sú neznesiteľné, som na tabletkách Lyrica. 2 mes. po operáci som bola na MR, kde mi objavili sekvester o rozmere 5x7mm a edém koreňa C6. To nič nie je povedal mi operatér, to sa vstrebe. Nič sa nevstrebalo bolesti sú stále rovnaké. Teraz v jan. som bola znova na MR, útvar popísali ako hemangióm v tele stavca Th5.Operatér mi povedal, že som výnimočný pacient, pretože všetci ostatní čo sú po operácii krčnej chrbtice makajú ako diví. objednal ma na plán. hosp. na reoperáciu, ale už zadným prístupom. Nezdá sa mu to, myslí si ,že si vymýšlam. Nespím, trpím, ale našich lekárov-odborníkov ako si hvoria to netrápi. Neradi reoperujú. Ale čo mám robiť do smrti trpieť a naučiť sa s bolesťou žiť. Aj to mi jeden lekár povedal. Naučte sa s bolesťou žiť. Mám len 46 r. a takéto problémy. Má niekto podobný problém, poraďte mi čo mám robiť. Som z toho už zúfalá.Za každý príspevok budem vďačná.

Keď si čítam Vaše príspevky, začínam mať strach. Dnes je práve 14 dní po mojej operácii L5/S1 (mám 29r.)…a cítim sa skvele. Tŕpne mi ešte od kolena dole noha, ak dlhšie chodím po byte a polovička šľapy. Iné problémy, okrem opuchu na pravej strane pri rane nemám…Prosím, poraďte mi, akým pohybom sa mám vyhýbať. Kde sú vhodné rehabilitácie a včom spočívajú. Operovali ma na Kramároch. Ja som s prístupom neurochirgov aj p. primára Illeša bola veľmi spokojná. Len tie rehebalitácie sú mi záhadou, keďže som bola obdarovaná iba “lajstrom” pokynov, kedy si môžem/nemôžem sadnúť…začať rekreačne športovať a pod. Môj predoperačný stav bol veľmi akútny - keďže som mala objemnú extrurziu disku a vôbec som sa nemohla postaviť na nohu, pretože som upadala od bolesti do mdlôb, takže ma “na šťastie” hneď aj zoperovali. Samozrejme, tomuto predchádzali chronické problémy s krížami (4roky), kt. sa riešili iba injekciami, prip.obstrekmi a X druhov analgetikami…proti bolesti. Inak som doteraz aktívne aj s tými bolesťami krížov (najmä v zimnom období) športovala - teda bicykel, korčule a aktívne tanec…
Prosím poraďte, akým pohybom sa mám vyhýbať, pretože ja už sa teraz cítim dosť ohybná…v podstate ma nič nebolí. Dodržiavam to, že si nesadnem a nenahýňam dopredu, ale do boku trošku úklon zvládnem.
Aké mi odporúčate kúpele a kedy je vhodná doba sa tam vybrať?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Treba napisat p.Dochodčanovi a on Vam porani-piše na tomto dis.fore.