Operácia chrbtice

ako často a ako množstve beriete kvapky tramal?? tiež mám bolesti chrbtice a ešte mi zisitli aj nádor v mieche

Vážen pán Dr. manželovi zistili pri magnetickej rezonancii nádor v mieche má neskútuočné bolesti v pravom ramene berie tramal nik nevie posúdiť od čoho sú bolesti v pravej ruke nakoľko cez magnet. rezon. krčný stavec je čistý, nerozumiem tomu, celý život sportoval aktívny pohyb mal čo myslíte, bolesti budú ak postúpi operáciu, . ešte nevieme nález z nádoru punkcia nebola viete nám to opísať??? čo to je a čo bude dakujem

Tramal kvapky beriem 3 krat denne 20 kvapiek.a teraz mi dala aj Arthrotec Forte 1 krat za den rozpustit v troske vody a vypit.Acitim sa omoc lepsie.

Milá Majka a aj všetci ostatní. Som tiež po operácii krčnej chrbtice (titanové platničky C5/6 a C6/7).Operovaná som bola 06/2005, po operácii som bola tri mesiace iný človek. Žiadne bolesti, žiadne lieky…no super pocit po rokoch bolestí. Postupne sa mi začali vracať bolesti, ale stále to bolo relatívne OK. Pred prvou operáciou ma upzornili, že segment C3/4 bude tiež potrebné vymeniť (tie bolesti som pripisovala tomu sravu). Pri kontrolách v NZ boli vžda titanové náhrady v dobrom postavení. Bolesti sa však stupňovali a stupňovali, dnes od bolesti nespím a trpím a trpím. Po poslednej kontrole (RTG a MR) som sa dozvedela, že moje titanové platničky sú zaborené v stavcoch a stavce sú zlúčené a neurochirgovia nevedia prečo ani čo s tým ďalej. Chcem si dať urobiť zopár nezávislých vyšetrení v ŽA, RK, BA a možno ešte inde. Takže aj keď bola operácia urobená dobre, náš organizmus si skrátka robí čo chce (a neupozorní nás na to vopred!!!). Patrím k ľudom, ktorí majú pevnú vôľu, nevzdávam sa, som športový typ, veľa plávam a som stále v pohybe. Ten, kto ma nepozná ani nevie, že mám problémy. Napriek tomu netuším, čo bude ďalej, lebo stavce sa trú jeden o druhý a bolesť je príšerná. Dajú sa vôbec vybrať titanové platničky a opraviť vzniknuté “diery” v stavcoch? Ak viete čo by sa dalo ďalej robit, prosím poradďte. Ďakujem a želám život bez bolestí. Jana

Dobrý p.Gitus no konečne mi prišiel termín 6.6.08 no a teraz začne len stres. Mám z toho strach, že sa to nebude dobre hojiť a po operácii ako to vlastne bude, keby to vedeli povedať na 100% ale toto je také buď alebo.

Mila Majka,somrada ,že si sa ozvala…Neboj sa zlatko budem sa za teba modlit v ten den.Neboj nezabudnem 6.6. bude tvoj den ,ktory Ta zbavy bolesti.Nesmieš na to dopredu mysliet.Po operacii si musiš davat pozor, ale neboj sa oni Ti všetko povedia, čo možeš a čo nemožeš ,a ako cičit…Mne sa dobre zhojilo.Aj napriek tomu mam pooperačne zrasty vo vnutry a to sa zistilo na magnet.rezonancii…ale teba sa to tykat nemusi. Majka na 100% Ti to nikto neslubi ako to dopadne…vždy je to bud ,alebo.A obzvlašt v dnešnej dobe.Tak musiš byt optymistka a mysliet pozityvne.Maj sa pekne a ak niečo budeš chciet vediet po operacii,budem rada ked sa ozveš a ja Ti možem aspon trochu pomoct…držim Ti palce.pani Gituš

Dobrý p. Gituš veľmi pekne Vám ďakujem, ste veľmi zlatá,keby niečo tak sa ozvem.Majka

Dobry den Jarka,
citala som si Vas prispevok a utvrdila som sa v tom,ze kto bol operovany na Kramaroch,ten sa ani po operacii nema dobre.Poradila by som Vam obratit sa na Nove Zamky.Tam to robia denne,aj 5-6 takych operacii a ludia odtial odchadzaju po svojich.Ja som toho jasnym prikladom.Operovali mi platnicku L5/S1 ked som mala 29r.Po pol roku som uz bola na lieceni a uz vtedy som sa citila uplne skvele.Do NZ odosli vsetci dobri lekari,ktorí kedysi operovali na Kramaroch.Je tam velka neurochirurgia a tam Vam naozaj pomozu.Dnes mam uz 36r.,porodila som dalsie dieta a vsetko je v poriadku.Rok po operacii som intenzivne cvicila podla kazety,ktoru mi dali tam,kde som bola na rehabilitacii.Samozrejme,treba sa vyvarovat prechladnutiu a velkej zatazi.No ja som velmi spokojna,som novy clovek.Pred operaciou ma nic nebavilo,lebo koli bolestiam som nevladala nic robit.Skuste sa na nich obratit,maju tam ambulanciu a kazdy den tam ordinuje niektory z tych lekarov.Ked mate snimky CT,hned Vam povedia ako ste na tom a co sa s tym da robit.Nemate co stratit.
Drzim palce.Danka

Ahoj Majka,
netreba sa bat,ale treba mysliet pozitivne.Mna operovali ked som mala 29r a odvtedy sa citim skvele.Ale odporucam ist do NZ,tam su na to odbornici,ktorí Ta postavia na nohy.Si mlada a Tvoj organizmus sa rychlo zregeneruje.Nesmies cakat,az to bude horsie,lebo sa to potom aj dlhsie hoji,resp. pomalsie sa potom regeneruju nervy.Tak nevahaj a nenechaj sa odhovarat.Ked budes otalat,bude to neskor len horsie.Drzim paste.Danka

Prajem vam pekny neskory vecer alebo pekny den podla toho kedy citate…pozerala a pozorne citala vase prispevky,pretoze mam tiez problem a po RTG,CT a MR mi zistili ze mam disk L4-5 znizeny a L5S1 takmer zaniknuty s vyraznou hernaciou s tlakom na duralny vak,co ma najviac trapi ze zacinam mat problem s mocenim!Doktor mi povedal ze to mu nemam ani hovorit a tak mi povedal aby som si cim skor zohnala nejakeho dobreho doktora alebo aspon sa k nemu nejak dostala!lebo ze sa to moze zhorsit a potom ma moze operovat aj student…Som rozhodnuta pre Nove Zamky a nech ma to bude stat cokolvek len nech mi niekto pomoze!Neviem ako sa tam dostat!!!Trpim presne tak ako tu uz bolo spominane,nemozem spavat,dlho sediet,dlho stat,bolest mi zhorsuje zivot a takto trpim uz zhruba pol roka!Chodila som aj na obstreky a rehabilitaciu,elektriku a pod ale vsetko bolo len do casu…som uz nestastna a je mi skoro az do placu!! budem rada ak sa mi ozve kto kolvek!!velmi vam dakujem za kazdu radu!!!vela stastia vsetkym!! Anet

Prajem pekný večer p. Anet aj ja mám také problémy ako vy , ale zatial problémy s močením nemám, ale som vyhľadala pomoc taktiež som bola mna MR a zistili hernie disku tlakom na durálna vak a už som objednaná na operáciu do N. Zámkov na 6,6,08 , povedali čím skôr sa to zoperuje tým skôr bude lepšie ale zaručiť to nikto nevie , ja už mám problémy 3 roky a stále som trpela, trpnutie nôh atď veď to poznáte,ja som veľa krát plakala od bolesti a to mám len 24 rokov a chrbticu v rozpade, treba čím skôr vyhľadať pomoc , nech vás objedná váš doktor na konzultácie do NZ a oni vám povedia ako to dalej riešiť, tak vám držím palce a ozvite sa ako ste dopadli, ja sa ozvem keď bude po oprácii, že ako to dopadlo, veľa zdravia a hlavne pevné nervy viem o čom hovorím ja sa už teraz bojím čo bude dalej.Majka

skuste RAZOVU VLNU! udajne pomaha…

Majka,urcite sa mi ozvy…budem cakat,lebo rada sa podelim o svoje skusenosti aj s inymi!Ja mam 27 rokov a problemy s platnickami tiez asi 3 roky,ale teraz je to uz najhorsie!K tomu doktorovi sa musim objednat sama ale neviem preco???..no nevadi hlavne nech sa mi tam podari dostat a dozveddela som sa ze po tej operacii to nie je az take zle len treba lezat,takze niet sa coho bat…pekny den prajem Anet

Dobrý den, od Januara mam problemy s chrbticou, nález L5S1 približne 5 mm, bolesti pretrvávaju stále, počula som o ozonoterapii v Žiline, mate niekto nejake skusenosti alebo informacie či to pomáha. Moc ďakujem

Zuzka, pocula som od vela ludi, ze ak mas L5S1 priblizne o 5mm vysunutu tak ozonoterapia zabera, ale ak je to uz viac ako 5 mm tak uz ozon nezaberie! Na nete by si mala najst aj nieco o ozone popisane, som si ista, aj ja uz som to raz nasla cez vyhladavac! Tak skusit mozes, nic za to nedas! Prajem vela stastia!!

Ahoj Anet, mna objednávala moja neurologička, nechápem prečo sa máš objednať sama. Možno všade je inak. Ja sa potom určite ozvem a napíšem, že ako to je po tej operácii, každý povie inak, uvidím na vlastnej koži. Daj vedieť čo bude na konzultácii. Pekný deň, Majka.

Anetka, do NZ sa dostanes uplne jednoducho. Maju tam ambulanciu, na 8. posch. a ked mas odporucanie od lekara - vymenny listok a snimky, nie je problem. A po operacii nesmies ostat lezat, lebo Ti to vsetko znova zatuhne a budes mat zrasty. Treba cvicit od prveho dna a este dlho potom a kazdy den. Ale to Ti vsetko tam povedia, aj cviky Ta naucia. Hlavne treba mysliet pozitivne, urcite Ti pomozu. Drzim palce.

Dakujem Danka! Obratila som sa na MUDr. Kollara a ten ma bude operovat 19.5.v NZ, mam sa dostavit na 5.poschodie! Velmi sa bojim, co so mnou bude po operacii, chce mi robit 2 platnicky a tak mam obavy ako sa z toho dostanem! Pocula som, ze po operacii si nesmiem v ziadnom pripade sadat, mam len stat a lezat! Len neviem, taka mala prechadzka mi moze nejak uskodit? Lebo neviem, ci vydrzim len lezat a stat, ja som taka aktivna zena, tak neviem neviem. Tak by som potrebovala taku malu radu od tych, co to maju uz za sebou aby som sa vedela dopredu pripravit. Tak vela stastia marodi :slight_smile:

Ahoj Zuzka, ja mám za sebou aj operáciu, ale pred tým som absolvovala ozonoterapiu v Žiline. Sú tam ozaj odborníci so zlatými rukami. Určite to skús a neboj sa toho. Určite Ti to pomôže.

Dobry den. Neviem ci sa este niekto venuje tejto teme, ale ak ano bola by som Vam vdacna za odpoved na moju otazku ktora znie: Ked ste po operacii a nemozete si sadnut nejaky cas, tak ako je to riesene ak potrebujete ist na toaletu? Zaujima ma to, pretoze moja mamina je objednana na operaciu chrbtice do NZ (este caka na termin). Dakujem. K.