Operácia kŕčnej chrbtice

Chcela by som sa touto formou poradiť, nemáte náhodou skúsenosti s operáciou kŕčnej chrbtice, dvaja lekári už rozhodli, že je potreba operácie, ale neviem si vybrať lekára, nemáte skúsenosti s Dr. Rudinským (Nové Zámky) a Dr. Illešom (Kramáre)?

Ahoj. Nemám síce skúsenosti s takouto operáciou, ale volila by som asi Nové Zámky. Počula som, že sú tam skvelí lekári. No je to len môj názor. Prajem veľa šťastia

Vivien, reagujem na tvoju otázku. Mám skúsenosti s operáciou krčnej chrbtice. Dokonca 2x a v júni ma čaká tretia operácia. Prvý krát ma operovali na Kramároch výmena 2 platničiek C5/6 a C6/7. bolesti mi neprechádzali tak som sa zverila do rúk v NZ priamo Dr. Rudinskému - vymenil mi priestor C5/6, ale problém nevyriešil, údajne ma reoperoval zbytočne. Teraz v júni idem na ďalšiu na Kramáre a budú mi znova meniť priestor C6/7 a to Mudr. Ďžubera. Je strašne zlatý a hlavne je odborník. Poradí, vysvetlí. to je pre pacienta to najdôležitejšie. Ak ti môžem predsa ešte poradiť, skús Mudr. Kolejáka - ten je teraz údajne v Nitre. Odišiel z NZ. Neviem odkial si, ale stojí Ti to určite za to, keď ideš prvý krát na operáciu. Ak chceš, napíš mi e-mail, ja ti napíšem aj podrobnosti od začiatku mojich ťažkostí a problémov, ako sa to všetko rozvinulo. Držím palce.

Dobrý deň, ja mám 34 rokov, som 2 mesiace po operácii krčnej chrbtice. Operovali ma v BB, Mudr. Kňazovický. Vynikajúci odborník, lekár, perfektný prístup. Môžem len odporučiť.

Dobrý deň, napíšte mi prosím skúsenosti a okolnosti (odporúčania) pri operácii krčnej chrbtice v Nitre. Ďakujem.

Dobrý deň prajem, ja som už 2 roky po operácii krčnej chbtice, operoval ma na Kramároch MUDr. Džubera, je to najlepší lekár akého som kedy stretla, presne Vám vysvetlí (ako laikovi) čo bude robiť, nemám slov aký je super. Veľmi pekne mu ďakujem. Je to lekár taký, aký by mal byť každý kto si vyberie túto profesiu. Veľmi dobrý chirurg, ale aj človek.

Dobrý deň, chcela som Vás požiadať ako si mám vybaviť - skontaktovať s pánom doktorom Džubarom. Svokra mi ide na operáciu krčnej chrbtice a každý jej odporúča tohto pána doktora. Preto Vás chcem poprosiť o radu, keď chcem aby operoval moju svokru. Ďakujem. Barbora

Dobrý deň. Mohol by mi niekto povedať svoje skúsenosti s operáciou krčnej chrbtice? Ešte stále váham, či sa mám dať operovať, ale všetci lekári mi radia, že áno. Operovať ma má v Košiciach dr. Levkuš. Rada by som bliššie vedela o priebehu operácie a pooperačnom období.

Dobrý deň. Aj ked nepôjdem na operáciu do BA, mohli by ste ma poinformovať o priebehu operácie, pooperačnom priebehu a potom dalej? Ako sa máte teraz po operácii? Ešte stále váham s operáciou a neviem sa rozhodnúť, aj ked všetci lekári sú za. Ďakujem.

Dobrý deň, chcem napísať moje skúsenosti po operácii krčnej chrbtice, ktorú mi operoval MUDr. Džubera na Kramároch je ozaj veľmi príjemný a zlatý Pán doktor on všetko vysvetlí ako to robia a možem iba nemu ďakovať, že už nemám také hrozné bolesti hlavy a rúk, túto operáciu by som si vždy iba u neho dala robiť, veľké Ďakujem.

Dobry den prosim vas kolko sa platilo za ten zakrok mozte mi prezdradit?

Dobrý deň Vlasti. Veľmi rada by som sa informovala ako prebieha operácia krčnej chrbtice u MUDr. Džuberu na Kramároch. Dnes som bola na neurochirurgii a dali ma do poradovníka na operáciu krčnej chrbtice.
Prosím Vás ako to celé prebiehalo? Platila ste niečo za operáciu? Ako rýchlo ste vedela normálne fungovať?
Budem veľmi rada, keď si nájdete chvíľku a odpíšete mi.
Ďakujem, Zuzana.

Nechapem tých ludí či su z marsu ked sa pytaju či platili za operaciu, predsa je to hradene zo zdravotneho poistenia, čo sa pytate na uplatky?

Dobrý deň Zuzana tak to Vám gratulujem, že ste v poradovníku. Ja som v poradovníku od roku 2011. Dojde Vám na papieri, že máte termín na operáciu príkl, máj 2014 a týždeň pred nástupom zasa zmena a tak sa to ťahá. Zisťujete problem v poisťovni, tam Vám povedia že tak dlho sa nečaká, že to robí nemocnica podotýkam že toto je teraz moja štvrtá operácia krč. chrbtice. Takže viem prečo to takto je. Pri prvej som čakal na operáciu 4 mesiace v nemocnici na izbe dojde vizita a prebehne takto čakateľ, čakateť, pán po operácii, čakateť pán dnes ide domov a to bolo dokola každý deň. Už mi to bolo divné tak som sa spýtal ako je to možné, že tí čo došli po mne su už po operácii a ja stále čakateľ a potom m bolo povedané či som dal obálku. Povedal som, že snád po operácii na to mi ostatní pacienti povedali, že nie teraz sa dáva pred operáciou a potom ešte po operácii. Ked som sa dozvedel koľko treba dať do obálky skoro som odpadol. Oni maju uplatkový cenník na každý druh operácie. PRI druhej to bolo to isté len sa zmenili deny. Takže príklad operácia hlavy / nádor / zaležalo kde je a aký je vyšiel od 30000 Sk do 75000 Sk a teraz preplatila to ešte aj poisťovňa tak koľko mal čistého do vačku a koľko operácii urobil za týždeň.

Pekný deň, Vlasta, ja som bola na konzultácii u dr. Džuberu, mám sa rozhodnúť, či sa dám operovať. Aké si mala poškodenie krčnej chrbtice? Ja mám herniu disku C3 / 4, s útlakom koreňa a miechy.
Ako sa cítiš po operácii? Alena

Zuzka, už ste po operácii? Ja si idem dohodnúť operáciu tiež u dr. Džuberu, mám problémy s krčnou chrbticou a nič sa mi nelepší, naopak, som stále horšie na tom. Mam herniu disku C3 / 4. Aké ste mali problémy Vy?
Pekný den. Alena

Zuzka, už ste po operácii? Ako dlho sa čaká na termín? Alena

Mirko,
už ste po opeácii?

Dna 29.01.2016 som sa podrobil na Neurochirurgickej klinika, FNsP Nové Zámky operacii nevyhnutnej vymeny platnicky krcnej chrbtice, ako 61 rocny pacient.
Operovany som bol MUDr. Žingorom Danielom. Vysoka uroven odbornosti a velmi zodpovedny pristup celeho personalu od momentu, ako som sa prihlasil na Neurochirurgickom oddeleni, az do prepustenia do domaceho liecenia.
Hned po operacii mi spadlo olovo z hornych koncatin. Vracia sa mi spat stracana sila do ruk a prstov.
Ziadna bolest, ktora bola niekedy az neznesitelna.
Do 10-ho dna, som mal pomerne silne bolesti v krku a hornej casti chrbta.
Ten 10-ty den sa mi to az tak vystupnovalo, ze som si musel vecer dat tabletku na spanie, aby som to predychal.
Mozno na mna posobila aj vyrazna zmena tlaku smerom dole.
Ked som sa v utorok zobudil, ako by utalo, uplne iny stav, vyrazne k lepsiemu. Uz ziadna podobna bolest .
Cez NET som si nasiel niekolko videí pooperacnych cviceni na krcnu chrbticu a podvecer som sa pustil do toho.
Skoro ma trafil slak, tak to opat bolelo, ale potom obrovska ulava a zmena k lepsiemu.
Vlastne necitim temer ziadnu doterajsiu bolest v krku, chrbte aj po celom tele.
Temer kazdy vecer hned od prveho dna, co som doma chodim vecer behat cca 3 - 4 km, dokonca som bol za fotbalistami v telocvicni a trochu som si zakopal loptou o stenu a popretahoval podla moznosti svoje hnaty v posilovni.
Neprezieram sa, ako v minulosti, zhodil som za tych par dni 3 kg, aj o to sa lepsie citim.
Vyrazne sa mi z hodiny na hodinu zlepsuje stav. Dokonca ani zmena tlaku nema na to vplyv.
Ruky pracuju bez najmensich negativnych zmien a tazkosti, pribudajucim casom su silnejsie aj silnejsi hmat v prstoch.
Akurat po cviceniach, ale aj pohybe vonku sa citim hodne viac unaveny, ako v minulosti.
Teraz som uz 13 – den po operacii.
Nie len, ze sa drzim pokynov, ktore som dostal po odchode do domaceho liecenia, ale nieco spravim aj naviac pre seba.
Vysledok je velmi pozitivny, zdravotny stav sa mi vyrazne zlepsuje a stabilizuje.
Myslim si, ze len od samotneho pacienta velmi zavisi, ako rekonvalescencia prebieha.
Som presvedceny, ze bez urcitych namahavych az bolestivych cviceni, tak trochu na hrane moznosti sa potom nedaju ocakavat pozitivne vysledky.
Len hladat nedostatky od samotnej operacii, nie je ten pozitivny postoj.