Operacia nosnej prepazky a krcnych mandli naraz

Prosim Vas, vie niekto, ci su po operacii nosnej prepazky velke bolesti a ako to po operacii prebieha. To iste by som chcela vediet po operacii mandli krcnych v celkovej narkoze. Som pred operaciou a mam velky strach. Obidve operacie maju robit naraz. Dakujem.

Operáciu mandlí mám za sebou už 6 mesiacov a po operácii nosnej prepážky som týždeň. Neviem povedať čo bolí viac, nepríjemné sú obidve veci, ale dajú sa prežiť. Pôvodne som to mala absolvovať naraz, rovnako ako ty, ale nakoniec sme od toho upustili. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by som si dýchala s opuchnutým hrdlom po vybratí mandlí a zo zatampónovaným nosom na 24 hodín. Podľa mňa, je nepríjemnejšia operácia prepážky - a to z jedinného dôvodu - mala som na 24 hodín nepriedušne zatampónovaný nos, čo mi teda dosť vadilo. Nie som si istá, či by som to chcela absolvovať ešte raz, ale nebolo to také strašné, ale ono závisí od doktora a ja som mala šťastie na odborníčku a zároveň aj človeka.

Ahoj, nedaj si to urobiť naraz, minimálne s polročným časovým rozdielom.

No mne dnes vybrali tamponadu z nosa, ale az po 48 hodinach tak na to si uz covek aj zvykne. Teraz rozmyslam nad tym, ze vyberanie mandli je podstatne tazssi ukon ako nosna prepazka, nakolko som bol svedkom, ako chalanovi tyzden po prepusteni, ako mu isli dole povlaky zacalo mu to krvacat a musel ist naspat do nemocnice, kde mu to nejakou elektrodovou zvarackou musel zvarit, takze kazda operacia ma svoje negativa a uvidime ako sa budem citit, ked mi vyberu tu dlahu z nosa.

Ja som bola operovana minuly rok v lete a bohuzial sa mi to vratilo po necelom roku a caka ma dalsia operacia. Mam polyp v pravej dutine a tak to musim absolvovat znova.

Aj ja mam ten nazor, ze postupne. Bola som operovana na prinosove dutiny a nieviem si predstavit, ako by som dychala, keby mi vybrali krcne mandle. Tie mi vyberali pred 15 rokmi.

No mne robili prepazku aj mandle naraz, som piaty den po operacii a nos uz ok, ale krk hroza, bolesti, ide mi to uz aj do ucha, stale nemozem jest a pijem na silu, necakal som take bolesti.

Mam po operacii krcnych mandli uz je to 3 den a zijem na injekciach, tabletkach od bolesti, aj cipky pouzivam, inak to nejde som na ne odkazana, pochopitelne je to cerstva rana. Clovek musi nasilu pit, aj to mi nejde, ucim sa opat pit z pohara, je to sranda, treba len vydrzat a bolesti prejdu.

Mne operovali nos pred rokom a pol a stale mam v jednej nosovej dierke chrasty, stale si to vyberam vat. tycinkami, lebo potom nemozem dychat a vytvori sa nova chrasta a stale dokola, asi pojdem k doktorovi, lebo uz som z toho zufala.

Čo to znamena že môže vzniknúť po operácii prepažky - nekroza prepažky? Ja som mala operovanu prepažku pred 8 mesiacmi a ak si vložim do nosa kapesnik, že si chcem tak lepšie povyberať hlieny, alebo s vatovou tyčinkou tak ma tam na tej prepažke neprijemne pichne. Čo to môže byť?

Ja mam vybrate mandle uz vyse roka, bolo to v poho, ale neviem si predstavit, ze by mi to robili zaroven s nosom - fakt je tam potom asi dost problem pri dychani. Rozmyslam nad operaciou nosovych prepazok, ale momentalne akosi nemam cas na to, kedze koncim vysku a za mesiac mam statnice.

Nedoporučujem operáciu mandlí - tonsillektomiu a operáciu nosovej prepážky - septoplastiku v jednom sedení.

  1. suchá sliznica nosovej prepážky
    2. perforácia nosovej prepážky

    Doporučujem vyšetrenie u otolaryngológa.

Mam prederavenú nosnú prepážku asi 0,5 cm, myslíte, že ak nepôjdem na operáciu- uzavretie tej dierky, tak sa môže zväčšovať rokmi? A môže sa mi prepadnúť nos? Alebo sa to nemusí operačne riešiť a dá sa s tým žiť bez následkov vonkajšieho zdeformovania nosa? Ďakujem.

Mám rovnaký problém. Neviem sa však k ničomu dopátrať ako si pomôcť a zodpovedať na rovnaké otázky.

Ahoj Zuzi aj tebe sa to stalo po septoplastike? Mne ano. Ja som už mala aj odporučanku na operáciu, bola som za chirurgom na ORL a operovať, teda uzavrieť tu dierku mi nechcel. Povedal, že netreba a bude sa to iba kontrolovať. Na to, aby sa to operovalo musia byť problémy ako napr. krvacanie z nosa a potom chrasty z tej krvi. Inak sa to neoperuje. Je to čudné, lebo moja ORL mi vravela, že sa mi to môže rokmi zväčšovať a uzavretie už bude náročnejšie alebo sa to nebude dať vôbec. Je mi z toho smutno, že všetci všetko riešia až keď bude neskoro, teda zväčší sa mi to, budem mať krvacanie z nosa a prepadnutý nos, možno potom mi to budú operovať.

Ahojte, akurat dnes som dosiel z nemocnice, prepazka spravena, este mi odobrali kus sliznice, ktora mi tam vyrastla na cierno :D, bolo to v celkovej narkoze a nato ako som sa bal, to bola strasna pohoda, mal som tabletky na bolest, ale v podstate som ich bral len s povinosti, kedze som ziadne bolesti nemal, aj ked mi museli spravit celu prepazku, kedze som nedychal nosom vobec. Najhorsie asi bolo vyberanie tej tanponady z nosovych dierok, nebolelo to, ale bolo to strasne neprijemne, vyvalilo sa strasne vela krvi, mal som ju v ustach, takze som musel vypluvat, ale cca. o 2 hodky som odisiel domov. Nechcem nikoho strasit, ale u mna to bolo taketo, este ma caka v pondelok vyberanie dlah z nosa, co mi drzia prepazku, dufam, ze to bude ok. Vela zdaru tym, co sa na to chystaju, nie je to take strasne, je to pripad od pripadu.

1 Like

Chcem sa opytat, ci ste boli niektora na operaciu tej prederavenej nosovej prepazky. Ja som bol pred cca 1, 5 rokom ale po 3 mesiacoch mi to vypadlo. Teraz som bol casto chory az som bol dat vybrat mandle, pretoze vraj bol chronicky zapal a to sposobovalo caste choroby. Ale 4 tyzdne po operacii stale kaslem a zda sa mi, ze ten nos asi predsa len stale nieco sposobuje- pre tu dierku myslim, lebo neplni funkciu cistena a zvlhcovania vzduchu. Tak neviem ako je to u vas s dychanim atd… Ja nemam ani piskot v nose, ani chrasty sa mi nerobie, len neviem, ci isto nemoze to sposobobat caste choroby v nose…

Zdravim, aj ja mam ten isty problem perforacia v nose, ale viacej neviem… Zistila ste nieco ohladom toho ci sa to bbude dat opravit a ci to ma tendenciu sa zhorsovat a ci sa nos prepadne? preboha! zistila ste nieco?

urcite ti operacia pomoze, na bolest nemysli, ja som podstupila rovnaku a lutujem ze som to neurobila uz skor… ak sa bojis komplikacii a bolesti skus wobenzym - zmiernuje opuch a aj boelst trosicku :slight_smile: