Opuch členku a pocit pálenia

Opúcha mi členok a mám pocit pálenia v nohe. Môže to byť od chrbtice? Má niekto podobný problém?

Vanda, neviem koľko máš rokov, mne sa to tiež stalo. Bola som u ortopéda, bolo mi povedané, že je to zápal kĺbu následkom prechladnutia alebo preťaženia. Z členkového kĺbu mi najprv vybral inj. striekačkou tekutinu, čo sa tam vytvorila. V tej dobe som športovala, denne 1 hodina jogging. Odporúčal prikladať na členok tvaroh, obviazať a nechať pôsobiť cez noc. Okrem toho som dostala tabletky a masť. Lekár mal pravdu, aplikovala som si ten zábal z tvarohu celý týždeň, bolo to aj dosť pracné, ale opaltilo sa. Členok prestal bolieť. Môj otec mi poradil aj vínove obklady. Aj teraz, keď mám niekedy pocit pálenia v kĺboch - napr. v kolene, niekedy zospodu chodidla následkom nosenia topánok s vysokým podpadkom, urobím si na noc vínový obklad. Vždy mi to pomôže.

Ďakujem za radu. Prosim Ťa ten obklad vinový - myslíš octan alebo obklady z vína s pridaním nejakých látok. Dakujem

Takže, ja si to aplikujem tak, že si najdem také staré útržky bielej bavlnenej látky, také 50 x 30 cm, tak aby si si mohla tú látku ovinuť okolo členka, podľa potreby. Môže byť aj obvaz. Jednoducho ponoriť do vína, hocijaké víno a vyžmýkať ale nie tak, aby bola tá handra suchá a ani nesmie z nej kvapkať. Ovinúť okolo členka, zafixovať niečim, ja mám na to také vyťahané ponožky, ktorým som odstrihla chodidlovú časť. Nechaj pôsobiť cez noc a ráno Ti bude oveľa lepšie. Ak počas dňa si doma a nepohybuješ sa nejako extrémne rýchlo a akčne, môžeš si to aplikovať aj cez deň.

V noci je to tiež dobré, ale treba dať pozor na posteľnú bielizeň, obyčajne si podložim staršiu deku, alebo niečo vhodné pod dolnú časť nôh a tú časť, kde máš ten obklad nezakryjem paplónom, lebo to bude všetko napustené vínom. S tým tvarohom je to trochu pracnejšie ale tiež to pomáha.

Počula som, že si niekto prikladá aj octanový obklad, ale s tým nemám skúsenosti.

Napíš, či Ti to pomohlo. Mne to pomáha a neľutujem kúpiť si víno, lebo lieky by ma vyšli drahšie a nepomohli mi.

Prosim o radu. opuchaju mi clenky a hrozne palia.