Opuchnutá tvár, ruky a nohy

Poraďte mi. Dodržiavam pitný režim. Pijem čaje / bilinkové a zelený /, minerálky a vodu. Cca. 2 l denne. Úmerne k tomu chodím močiť. Pred spaním si dám pohár čistej vody. Ráno, keď sa zobudím mám opuchnutú tvár / viečka, pod očami, pery /, prsty na rukách a chodidlá, niekedy aj lýtka. Spím cca. 6-8 hod, takže z nedostatku spánku, príp. z nedodržania pitného režimu to nie. S ľadvinami tiež nemám problém, v spálni mám cca. 17 C. Čo mám robiť? Nie som zavodnená? Na aké vyšetrenie mám ísť?

Skus endokrinologiu, ja som tiez byvala opuchnuta a nakoniec mi zistili znizenu cinnost stitnej zlazy.

Mam podobny problem, tiez pijem dost a umerne je k tomu mocenie, ale veselo si opuchnem a vobec neviem od coho to zalezi, mala som taky pocit, ako by mi isli vyskocit zili z ruk, take zvlastne tlaky a nohy mavam tazke a opuchnute, vecer byvam vacsia aj o styri cm ako rano, skuste mi poradit, dakujem.

Moze to byt alergia na nejake jedlo.

Jedna vec je či sú ladviny v poriadku, ale tam môže byť strašne veľa faktorov. Málo spánku to určite nie je, problém spôsobuje skôr veľa spánku - vtedy sa človek zobudí opuchnutý, opuchy sú aj prejav alergií, pravidelnej konzumácie alkoholu, kyselinotvornej stravy ale ak to trvá veľmi dlho, treba navštíviť určite lekára.

Navštíviť treba všeobecného a ak on problém neodstráni sám, pošle vás na odborné vyšetrenie - bez jeho odporučenia Vás aj tak odborný lekár nezoberie.