Orechové koláčiky

210g hladkej múky alebo bezlepkovej múky piškótové cesto 140g hery 1 lyžica kypriaceho prášku 100g mletých orechov 1 lyžička mletej škorice 75g práškového cukru 1 baláček vanilínového cukru 2 žltky 1/4 štavy z citróna 200g ríbezľového džemu na spájanie


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14315-orechove-kolaciky

hmm, orechove kolaciky zboznujem, musim zene podstrcit recept, nech niekedy vyskusa :smiley:

mnaaam! ako by som si dala. u nas sa nikdy moc orechove nepiekli lebo moj ocino mal na orechy alergiu

Musím niekedy vyskúšať :slight_smile: :wink: Ďakujeme za receptík :wink:

to áno, to v takom prípade je riziko, keď niekto je alergický a zle to znáša

ale vela ludi, co reagistrujem aj v mojom okoli, ze im vadia vlasske, ze ani nie ine, zeby lieskovce alebo mandle

To ano, ale u kazdeho to moze byt uplne ine :slight_smile:

Esteze ja tento problem nemam, ze mozem jest vsetko na co mam chut :slight_smile:

Tak to veru môžeš byť rada!

tych alergii je dnes fakt kvantum a ja si napriklad vianocne kolaciky bez orechov neviem ani len predstavit!

nielen ty to proste k tomu tak nejako patri :slight_smile:

Zaujimavy recept, skusim ho tento rok na vianoce

kde kúpim tú bezlepkovú múku?

Skus pozriet v obchodikoch so zdravou vyzivou :slight_smile:

a treba to tam? ci sa to moze aj z normalnej robit?

nie ved vidis, ze tam mas napisane, ze mozes dat aj normalnu muku

Len bezlepková zvykne niekedy urobiť cesto také hútnejšie, čo neni moc dobré :confused:

Tam kde sú orechové koláče som aj ja, veľmi ich zbožňujem! Aj do všetkých koláčov by som orechy pridávala, keby to bolo možné :smiley: :smiley:

ale sak su aj zdrave, tak podla mna je to fajn ich pridavat :slight_smile:

1 Like

Samozrejme, že orechy sú zdravé a treba ich papať. Ľutujem ľudí, ktorí majú na orechy alergiu, ja si to neviem ani len predstaviť ich nejesť…